Parazit Aşıları?

herautte

**Parazit aşılarını yada ilaclarını ne kadar aralıklarda yaptırıyorsunuz? Bir veterinerim 21 günde arayla diğer veterinerim 2 ayda bir dedi? Zaten kafamı allak bullak ediyor bu parazit tedavisi. Biri aşı diyor biri hap diyor. Tecrübe sahibi olanlar bir aydınlatabilir mi?
**

9 CEVAP

Terranova

3 ayda bir yapılır. 21 gün diyen saçmalamış, tamamen para için demiş. Yok öyle bir şey. Ağır parazit durumu vardır, belli bir süre 15 gün de bir yapılır tamam da, normal durum da 21 gün şeklinde bir uygulama yok. 2 ay diyen ise en azından biraz insaflı davranmış :)

Sudeckmkc

21 gün mü? Çok kısa bir aralık parazit aşısı için. Yazın ense damlası ayda bir yaptırılabilir bit pire çoğaldığı için ama iç parazit aşısı kedi çiğ beslenmiyorsa ve sokağa çıkmıyorsa 6 ayda bir yaptırıyorum ben. Sokağa çıkıyorsa da üç ayda bir yeterli olur

izmir_pet

ya tamamen para amacli. Sokaga cikmiyorsa ilk asilaei yapilir. Sonra parazit 6ayda bir yapilabilir. Cig beslenmiyosa hic yapilmasa bile olabiilir. Arada tablet alinabilir. Veyada cok minik sarimsak. Ama buna herkes sicak bakmiyo. En azindan dis parazit yerine biberiye yagini oneriyorum. Dis parazit diyip gecmeyin bildiginiz zehir

izmir_pet

aynen oyle. Hatta bu sitede ogrendim yurtdisinda parazit testi yapilmadan ic dis parazit yapilmiyormus. Herkesin yarari oldugu kadae zarari oluyor:)

herautte

İnanmıyorum ya bu kadar insafsızlık olmaz, bide şey dediler eğer aşıları yaptırmazsam zamanında baştan yapacaklarını söylediler :(

herautte

Ortalama 2-3 ayda bir yaptırsam yeterli olacak anladığım kadarıyla , çok teşekkürler bilgiler için :)

izmir_pet

evden cikmiyorsa 3ten once asla yaptirmayin. Acikcasi 3bile sık evdeki kedi icin. Tabi karar sizin

herautte

Evden çıkmıyor, evden çıksa bile evden eve oda çok nadir bazen annemin evine götürüyorum demekki 3 ay fazlasıyla yeterli olacak :)

izmir_pet

cok ozur diliyorum **herseyin:)