Kedi Ve Doğum

Sevdakkus

Merhaba,6 aylık kedim var. Çifleşme dönemine az kaldı sayılır. Kedimin doğum yapmasını istemiyorum hem onun yıpranmasından korktuğum için ve zor bir süreç olduğunu duydum. Kedimi çifleştiirmeden kısırlaştırmam daha iyi olacağını düşündüm. Sizce hiç doğum yapmadan daha mı sağlıklı olur? Fikir verir misiniz. Aklım çok karışık

5 CEVAP

Tberk

Merhaba, "soğanlı menemen mi, soğansız menemen mi?" tartışmasına çok benzer bir durum. Her iki olasılığı destekleyenler hatta ileri gidip fanatik düşüncesi olanlar var. Neden çiftleştirmek istiyorsunuz sorusu sanırım sizin yanıtınız olacak. Birde dişi kedilerin 1 yaşından önce çiftleşmesi veterinerler tarafından tavsiye edilmiyor. Sanırım çocuk gelin gibi filan oluyor. Kolaylıklar.

Mayis1

Hiç doğum yapmaması daha iyi benim nazarımda. Kediniz cins sahiplendirmek daha kolay olabilir ancak bir sokak kedisine göre bünyesi daha zayıf ve hastalıklara meyilli diye biliyorum scootish foldları. Hamilelik de doğum da sancılı ve zorlu bir süreç kediniz hem kendini hem yavrularını besleyecel ve bu süreçte bünyesi zayıf kalabilir bence hiç çiftleştirmeden kısırlaştırın.

Sevdakkus

Çok kararsız kaldım. Kısırlaştırma işleminde kedi kaç günde iyi oluyor?

Fablemoon

Bence çiftleştirmeden kısırlaştırın. 1 hafta da iyileşiyolar bununla ilgili yazılar var internette onlara bir göz atabilirsiniz benim de kedim 7 aylık 1 hafta sonra kısırlaştırma kararı aldık bakalım umarım hakkınızda/hakkımızda hayırlısı iyisi olur

Sevdakkus

Teşekkür ederim inşallah hayırlısı olur