Kusma Hareketi Yapıyo Ama Kusmuyo ?

melikealgin

Oscar 5 ayını yavaştan dolduruyo.Bugun 2 kez kusma hareketi yaptı ama kusmadı.Bi sey yedi dokundu sandım ilk ama sadece kuru mama yedi bugün ek gıda vermedim.Henuz tüy de kusmadı hic bununla ilgili olabilir mi ?

10 CEVAP

Tüyle ilgili olabilir. Büyük ihtimalle öyledir zaten. Bir de asla sizi korkutmak veya endişelendirmek amacıyla söylemediğimi baştan belirteyim, yanlış anlaşılmak istemem ama benim kedim 2-3 aylık civarıyken yapmıştı bunu. Kusma refleksi sanmıştık ama daha geçende çekilen röntgenle belli oldu astımmış, astım kriziymiş. Ama buna da razıyım çünkü şuana kadar gittiğimiz veterinerlerden daha korkunç "önesürüm"ler aldık.. İyi bakıldığı ve dikkat edildiği sürece bir tehlike arz etmiyor denebilir. Neyse, bunu deme sebebim sizi ve bunu okuyan herkesi bu konuda bilinçlendirmekti ama dediğim gibi asla böyledir demiyorum. Sadece kusma refleksine çok benzediği için biz veteriner bizi uyarana kadar ve astım krizi geçiren kedilerin videolarını izleyene kadar fark edemedik. Youtubedan aratarak bakabilirsiniz. Ve dediğim gibi sizinki muhtemelen tüyle ilgilidir, çim/malt vermeye başlamadıysanız yavaştan başlayabilirsiniz.

izmir_pet

Hyr usuttuklerinde yaparlar. Oksurme ogurme karisik gibi. bazinda kusuyo. Bagzinda boguluyo gibi kuscam gibi. Esnsesine hafifce tik tik tikk yaparsaniz kisa surede geciyo. Buyuk ihtimal biraz soguk almistir

melikealgin

Evet bu sıra hep yerde yatiyo.Geceleri ben kaldırıyorum yatağına :/ soguk aldı sanırım

Çok sevindim o halde, dediğim gibi tüyle ilgilidir :)

izmir_pet

benim suana kadarki tum kedilerimde usuduklerinde oldu. Bi usuduklerindr bir de banyodan sonra tuy kusarken

izmir_pet

Saglikli kedi tuy kusmaz. Asiei tuy dokmesi lazim. Genelde banyodan sonra tuy kusarlar. İslak tuyler cok yapisiyor dillerine yalarken

melikealgin

Daha bugun başladı yapmaya.Evet cim veya malt vermiyorum baslicam :/

melikealgin

Videoyu izledim ama benimki boyle yapmıyo :) 5 saniye anca suruyo sonra hemen toparlanıyo.Daha once kustuğu icin biliyorum bu hareketini kusmasinı bekledim hatta ama.kusmadı

melikealgin

Daha hic tuy kusmadı ya normal mi yoksa gec mi kaldık

melikealgin

Ben onu 1 kez yıkadım o da ilk geldiginde bi daha yıkanmadı :) tuy hiic dokmuyo bi de kısa tuyleri.Tesekkur ederim bilgi icin