Kedimin Kakası Çok Kokuyor,Normal Mi?

Gonul10

Kedimi iki hafta önce sokaktan aldım.ilk defa kedi sahiplendim.Eşim ve ben koku konusunda çok hassas kisileriz. İlk geldiğinde çok pis ve korkak bir kediydi.ishal oldu ve antibiyotikle geçti.Topaklanan kum aldım ve kumu çok konunca, refleks karbonlu kum aldım, ona kakasını tam yapamayıp poposunda kakayı taşıyıp yere sürdü.Ne yapacağımı şaşırdım.Nasil bir kum kullanacağımı.Beş aylık.Cok tatlı ve biz yokken hiç yerinden kalkmıyor.Bizi görünce oynamaya başlıyor.Bazen korkup kaçıyor.Saniri
Travmalar var.

17 CEVAP

shrxyz

pisi pisi kedi kumu alın kokuyu yok edip ve patileri falanda da yapışmıyor

sforselin

Diğerlerinin tavsiyeleri üzerinden kendi deneyimlerimi söyleyeyim.
Popoda kaka kalması olayını yaşadığımızda iç paraziti yakın zamanda yapmıştık. Neyseki bazı durumlarda tekrar edilmesi gerektiğini daha önce okumuştum. İkinci iç parazit tedavisinden sonra yaşamadık bu sorunu. Pisi pisi tavsiye edeceğim bir kum değil. Kokulu kum alacaksanız illa, marsilya sabunlu olurmuş(kum işleriyle kardeşim ilgileniyor kbbkb) Kedimin ilk tuvaletini yaptığı an hariç tuvalet kokusunu duymuyoruz. Onda da yanındaysak falan yani. Kendi mamaları ve benim ona ayrı hazırladığım mamalar hariç bir şey yemiyor.
Bağırsaklarını düzenlemesi için ev yoğurdu, kefir gibi probiyotik içeren yiyeceklerden ya da hekiminizden alacağınız probiyotik takviyesinden kullanabilirsiniz. Bağışıklığını da güçlendirecektir. Kum olarak proline'dan memnunduk koku konusunda. Ancak kapalı tuvalet için önermem. Fazla tozutuyor.