Kedimin Kakası Çok Kokuyor,Normal Mi?

Gonul10

Kedimi iki hafta önce sokaktan aldım.ilk defa kedi sahiplendim.Eşim ve ben koku konusunda çok hassas kisileriz. İlk geldiğinde çok pis ve korkak bir kediydi.ishal oldu ve antibiyotikle geçti.Topaklanan kum aldım ve kumu çok konunca, refleks karbonlu kum aldım, ona kakasını tam yapamayıp poposunda kakayı taşıyıp yere sürdü.Ne yapacağımı şaşırdım.Nasil bir kum kullanacağımı.Beş aylık.Cok tatlı ve biz yokken hiç yerinden kalkmıyor.Bizi görünce oynamaya başlıyor.Bazen korkup kaçıyor.Saniri
Travmalar var.

17 CEVAP

Emre95

Kuru mama dışında birşey veriyorsanız örneğin salam sucuk sosis gibi ondan kaynaklık olabilir eğer mama yeniysede olabilir zamanla geçer benim kedim dumanında maması pro plan kitten ben bu mamaya geçtiğimde koku sorunu asla yaşamadım.

SenanurKsl

Kedilerin poposu çok ağır olmamakla birlikte kokması normal diye düşünüyorum benimkinin de arada kokuyor tam olarak oraya yetişemiyor sanırım temizleyemiyor ama kuma rağmen çok ağır kokması normal değildir tamam illaki kokacak ama çok ağır olmamalı dışkısını poşette ezin vs bakın bi sıkıntı görünüyomu benim kedimin hiö koku yapmamasına rağmen bi ara çok ağır kokmaya başladı odada duramıyodum baktığımda dışkısı siyahtı mesela yememesi gereken şeyler yediklerinde bağırsak florası geçiriyolar yediği patlamış mısır dokunmuştu bizde yağlı baharatlı vs ya da kemik tarzı bişey yediyse bu dediğim gibi yapmış olabilir fakat ciddi biley değil hemen geçer mamasından kaynaklı olabilir vs vs birde ishal demişsiniz sorun bu da olabilir bence bi veterinere danısın kum olarak da ince taneli kokuku bentonit kum kullanıyorum hiö koku yapmıyor

durdanedonmez

Merhaba sokaktan sahiplendiğınız için tebrik ederim. İç paraziti 21. Gün tekrarlayın. Melesef ilk dozda temizlenmiyor. İkinci şart. Ben 21 gün arayla dört kere iç parazit yaptığımı biliyorum. Dış parazit pirelerden ve yumurtalarından temizlendigine emin olun dış parazit yumurtası iç parazit yapar. Uzun tüylü olduğu için haftada en az iki kere fırçalamalısınız bu hem yumurtaları döker hem tüylerini daha parlak ve sağlıklı yapar. Asla Salam, sosis şarküteri ürünleri yedirmeyin bunlarda iç parazit üretir. Sağlıklı günleriniz olsun.

Gonul10

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Henüz geleli iki hafta oldu.karma ve kuduz aşısı bile olamadı.Umarim koku azalır.Her gün evi temizleyip havalandırıyorum şimdilik.Ağzı da kokuyor iki gündür.Başka bir manaya geçip takip ediyim.

fredda

2 sene önceki konuyu niye güncel yapıyorsunuz?

sforselin

Tarihine bakmamıştım. Bi de uzun uzun yazmışım jbbkbjbj

cakil19921

Mrh kedi iz şuan ishalmi acaba

cakil19921

Kotu kokmasını sebebi dışkısı da mikrop olmuş olabilir ondan dolayı bir veteniner diski testi yaptırmanız öneririm

cakil19921

Yediği mamadan kaynaklı kötü kokuyordu

Gonul10

Şu anda ishal değil, iç parazit olalı bir hafta oldu.Dışkı testi yapmadı veteriner.mama pro plan

Gonul10

İlginiz için teşekkür ederim

Gonul10

Kakadan sonra poposu da çok kötü kokuyor bir de.

sebnemveduman

O problem benim kedim Duman'da da var. Sebebini bilmiyorum, kumunu temizlerken kustuğum oluyor öyle ağır bir kokusu var.

Ecerana

Mamadan kaynaklı olabilir bazı mamalar kedilerde ağız kokusu ve dışkı da ağır bir koku yapar benim kedimin önceki maması ağır bir koku yapıyordu bn de mamasını değiştirdim şimdi brit care kullanıyorum öyle Bi sorunumuz yok çok şükür ama siz gene de tekrar veterinerinize sorun bnce

Ecerana

Her kedinin bünyesi de farklıdır tabi ki her mama her kedi de koku yapmayacak ya da yapacak diye bişey yok size en doğru seçimi veterineriniz verecektir