Kedimi Dayanamayıp Sürekli Öpüyorum. İnsan Evladını Nasıl Öpmeden Durur Ki?

Arzuhaday

Annem sürekli öpme diyor tüyü boğazına kaçar bilmem ne diye ama dudağım kuruyken özellikle öpüyorum ya uyurken uyanıken kucagıma alınca öpmeden duramıyorum Eee kediye alerjimde yok aşılarını düzenli olarak yaptırıyorum. Sizce öpmeyi azaltmalımıyım

32 CEVAP

Minnakpatipuki

Köpeklerin insanları yalaması çok tehlikeliymis çünkü dilleriyle hastalık taşıyabiliyorlarmış hatta amerikada bir adam bu yüzden hastalanip ölmüş . Ama kedilerde öyle birşey yok çünkü tukuruklerinde antiseptik(mikropları öldüren) bir sıvı var hatta bu yüzden kedileri yikamayin zaten temizdir diyorlar çünkü tüylerini de dilleriyle tukurukleriyle temizliyorlar. Tüyleri temizleyen mikrop barındırmayan sıvının bize zarar vereceğini sanmiyorum ama tabi aşıları tam olmalı. Bir de müslümanmisiniz bilmiyorum ama (yanlış anlaşılmasın sonuçta farklı bir dine yada dini goruse sahip olabilirsiniz bu çok normal) islamda kedinin salyası necasetten (yani ibadet ederken kiyafette veya deride bulunmamasi gereken pislik) bile sayılmıyor eğer kedinin tukurugu pis ve insana zarar verecek birşey olsa sayılırdı. Biraz uzun yazdim ama kusura bakmayın ben anneme bunun savunmasını daha iki gün önce yaptım da araştırmıştım biraz :D

astrokedii

elimde olsa sekere batirip yerdim. bence öpmeye devam edin

Khajiit

Ben bazen tüylerini yalıyorum :D somra o da beni yalıyor. Henüz başıma bir şey gelmedi gelse de fark etmez

Minnakpatipuki

Bende öpmeden duramıyorum öylece yatsa bile tipi böyle tatlı tuylu bisey yiyivesim geliyo. Izmırpetin dedigi gibi gunde 500 kere opuyorumdur o da gelir opturur kendini yuzunu dudaklarima yanagima surter. Mesela sevecegi kuru mamadan baska bi yemek verdiysem yedikten sonra gelir yanaklarimi dudaklarimi yalar tesekkur ettigini dusunuyorum tabi ne kadar dogru bilmiyorum :) Öperken uykudan uyandiriyorum bazen. Özellikle sabah ilk uyandigim zaman öperim o benim gidimi yanaklarimi yalar gece uyumadan önce de aynı 15-20 dk falan göğsüme yatar mırmır ses çıkartarak kıyafetimi yalar yuzumu yalar ben onu okşarım operim sonra uyuyakalır. Eger zararliysa simdiye kadar kesin ölmem gerekirdi :D ama tabi kedimi yalamıyorum mesela o da ayrı bir boyutmus :D

Elaay

Bende çok öperim kedimi. Veterinerimiz tüm aşılarını yaptırdığınız süre kedinin tüyünün sizin saçınızdan farkı olmaz dedi yani aşılarınız tamsa bir sorun olmaz bence :)

BurcuAyg

@Arzuhaday ve diğerlerine; hayvanları sevmek çok güzel bir şey ancak ne de olsa tüylü canlılar ve tüyleri arasında ya da ağızlarında bakteriler var. Şöyle düşünün sürekli diş fırçalayan ve duş alan insanlarız ama birbirimizin bardağından içmiyoruz ya da bir başkasının kaşığını kullanmıyoruz. **
Ne kadar sevseniz de
Hayvanların ağzınızı yalamasına izin vermeniz ya da sizin onu ısırmanız gibi davranışlar ** hiç sağlıklı değil ve davranış olarak da normal bir davranış değil.
Hayvanları bende çok seviyorum
Umarım linç yemem :)

Kazim1980

Burası petlebi; hayvan yoldaşlarımız için kurulmuş bir sitedir. Bu amaçla gircekseniz girin.Bebekleri konuşmak istiyorsanız bebeklebi diye bir site kurun orda tartışın.

izmir_pet

Yaa gunde belki 500kere opuyorum:) biseycik olmuyo. Bazen uyurken dudagimi bile yaliyo. Parazit asilari olsun ama yoksa kist olabilir

minnoskoss_123

10.000 kere öpsen de yetmez. Kim dayanır ki?

Minnakpatipuki

@burcuayg normal gelmese yapmam zaten bu benim yaptığım bisey doğru demedim sadece yaptığım şeyi yazdım. Yoksa millete hadi hepimiz kedilerimizin patilerini ısıralım bu cok saglikli demedim. Ben böyle seviyorum siz onaylarsınız yada onaylamazsınız o sizin görüşünüz. Büyük harfle yazmakla haklı olunmuyor. Iki kişi yaziyonuz bide ayri ayri kardeşin sanirim. Linç etmenize gerek yok isteyen istediğini yapar. Görüşünüz bu olabilir ama başka görüşlere de saygılı olmayı öğrenmelisiniz.

izmir_pet

aynen oyle haklisiniz. Dinimizde kopek icerde gunah mesef ki ama asilari tamsa onun da yalamsinin zarari olmuyor bunu da aciklamak istedim:) kediler zaten cok temiz hayvanlar. Sizdr cok guzel anlatmissiniz. Ben patilerini bile opuyorum. Ve sadece parazit asilari var:)

Minnakpatipuki

@izmir_pet ben patilerini hafifce ısırıyorum bazen geri çekiyo sonra bidaha ısırmam icin yaklaştıriyo patisini oyun yapiyo :D

Kazim1980

Bende balığım şehsuvarı ve narendeyi öpüyorum, pulları biraz yapışıyor ama olsun çok tatlı minik japonlarım.Ama onlar beni öpmüyor çok üzülüyorum.

Minnakpatipuki

@burcuayg kedimi öpmem sevdiğim icin patisini hafifçe ısırıyor gibi yapmam neden normal bir davranış olmasin kedimi yaliyorum diyen var :D bebekleri severken parmakları ayakları ısırıyor gibi yapılınca normal karşılanıyor ne var bunda. Sağlıksız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama normal bir davranış olmadığını iddia edemezsiniz. Kedisi olan insanlara sorun daha ne deli deli hareketler yapılıyor anlaşmak icin.

izmir_pet

Bende kedimin patilerini bile opuyorum. Kumu temiz zaten. Gidip de pisledigi yerede basmiyo