Köpek Sahiplenmek İstiyorum Önerileriniz

kurban1525

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bilenler bilir, evimde 1 senedir kedi bakmaktayım. Bu gün aklımda hiç böyle bir plan yokken, gördüğüm bu köpekle kalbim parçalandı resmen. Hayvanın kulağını kesmişler, sokağa salmışlar. Herhangi bir pansuman vs yapılmış mı bilmiyorum. Çok açtı, açbitir sosislerinden ve 1 şişe su aldın migrostan. Hapur hupur yedi... bu halde dahi insanlardan korkmuyor. Hemen üzerime atlıyor suratımı yaladı... Uzun lafın kısası sahiplendirme ilanı verdim ancak yarın oraya gidip eğer hala oradaysa sahiplenmek istiyorum bu yavrucağızı. Ancak kedilerle tecrübem olsada köpeklerle hiç tecrübem olmadı. Ne yapılır ne edilir, aşıları vs maliyetli midir, bu işi en maliyetsiz nasıl çıkarabilirim merak ediyorum. Köpeklerde uzmanlaşmış arkadaşlar tecrübelerini anlatırsa çok memnun olurum. Ayrıca bahçemde bakacağım.

24 CEVAP

minnoskoss_123

https://www.petsbook.com/hayvan-sahiplendirme/izmir-sivas-kangali-sahiplendirme-kulagim-olmasa-da-sevgim-yeter Buradan da paylaştım eğer sahiplenirseniz yazın ilanı kaldıracağım.

kurban1525

Khajit ne yaptın dostum ya çok korkuttun beni :D benim demeye çalıştığım tuvalet eğitimi vs konuları nasıl olur? Yani kararlı mıyım değil miyim bu canlı dışarıda muhtemelen bu hareketliliği sebebiyle çok büyük zarar görecek, ayrıca aşıları kaç zamanlıdır? Fiyat olarak beni ne kadar zorlar? Bahçe dedim ama bahçemiz çok büyük değil maksimum 30 35 m2 bir yer.

kurban1525

İlan için arayan oluyor baya, ama kangal değil dediğimde biz sizi daha sonra ararız diyorlar :D sorun yok, öyle veya böyle bu can'ı dışarıda bırakmayacağım. Şayet onu orada bulabilirsem bıdığın çantasıyla eve getireceğim :D ancak korkuyorum, tuvaletini ne zaman yapar ne zaman yapmaz tutar mı tutmaz mı bilemiyorum. Eğitimi çok zor mu?

ONDO

Kardeşim veterinerle pazarlık et ilk aşamada iç dış parazit yapılır ve bunları vet ilacı satan yerlerde 2 sini 25 tl ye alıp kendin yap.Sonra Ankarada isen veteriner fakültesinde kan tahlili yaptır muayene 50 tahlil 30 civarı sonra karma,kuduz ,gençlik sırayla gider herbiri 40 civarı ama senin vet varsa hepsine sağlam bi pazarlıkla 150 ye yaptırırsın,Kendin sahiplenirsen çok güzel bir iş yapmış olursun.

kurban1525

Yarınki gelişmeler belli edecek her şeyi. Çok teşekkürler. Ankara değil izmirdeyim malesef

minnoskoss_123

Köpeği sahiplendiniz mi? Sahiplendirdiniz mi? Bana mesaj geldi birsürü de. Sanırım köpeği istiyorlar:) Bir gelişme olursa bana mesaj atın yada buraya yorum yazın. Umarım kolayca yuvalanır....

kurban1525

Umuyorum. Siz ilanı kaldırın ben de kaldıracağım şimdi. Şu an yoldayım. Onu bulursam ben sahipleneceğim

kurban1525

Malesef bulamadım... etraftaki sokaklara kadar aradım yoktu. Yarın yine bakacağım.

Aylin85

Çok tatlıymış köpecik onlara zarar verenlerin hepsinin allah belasını versin ben bi çok cins köpek baktım ilk terrier, pekinez, pincer, pug, rot, tipet spaniel vs. ama en sadık akıllısı pincer la pekinez yaramazda değiller ama dışarda bakıcaksan üşür olmaz evde bakıcaksan olur pug çok duygusal sulu gözlü sürekli ilgi istiyo ama paylaştığın köpeği bulursan ona bi kulübe alıp bahçede bakabilirsin çok soğuk olduğunda eve al bence ufak çünkü oda.