Kedilerinizi Kopeklerinizi (Canlarinizi) Evde Bakiyorsaniz Gezmeye Disari Birakmayin:((

izmir_pet

Canlarimizi evde bakiyorsak gezmeye falan disari cikmasina izin vermeyelim. Bi araba carpar kaza gecirir hayvanlar saldirir, insanlar bisey yapar. Bi anlik biseyde kaybedebiliriz. Ben kedimi kaybettim siz kaybetmeyin siz etmeyin lutfen. Amacim kimseyi yargilamak gercekten degil. Ama sonra uzulmek istemiyorsak onceden onlemini alalim..

38 CEVAP

eylemcaliskan

Bazı şeyler maalesef bizi aşıyor. İnsanız altı üstü, her şeye yetişemiyoruz. Ama ben sizin çabanızı takdir ediyorum. Elinizden geleni yapıyorsunuz, varınızı yoğunuzu ortaya koyuyorsunuz. Lütfen toparlayın kendinizi, birçok canın sizin gibi güzel bir insana ihtiyacı var

izmir_pet

Aslinda bugun cok aciliym. Eve alabilme imkanim olmayip sokaktada birakamadigim ve sahiplenip balkonda baktigim bi kedim öldü bugun. Brnim evde bi tane var. Onlari eve alamazdim imkanim yoktu malesef. Ama abisi olunce kör kardesini eve aldik bugun. Evdekini bir saniye cikarmiyorum sokaga zaten. O kadar uzgunum ki anlatamam. Hic imkan yoksa sokakta da kedilere bakabilirz brnim gibi ama en azindan evdekilrri bari cikarmasin kimse. O kadar kotuyum ki anlatamam. Ben yasadim kimse yasamasin istiyorum bidaha

Minnakpatipuki

Başınız sağolsun. Balkona aldığınız kediyi sizden önce kim bilir kaç kişi gordu. Ama umurlarında olmadi. Siz kayıtsız kalmayıp balkona almışsınız en azindan karinlarini doyurmussunuz. Elinde imkani olupta merhamet etmeyen insanlar da var siz elinizden geleni yapmışsınız üzülmeyin.

edasukur

Ne dersek diyelim şu an yaşadığınız acıyı ve üzüntüyü hafifletmeyecek, zaten böyle acı bir durum karşısında insan ne diyeceğini de bilemiyor, çok çok üzgünüm. Onların başına kotu bir şey gelme ihtimalini düşünürken bile üzülüyor insan ki böyle acı bir olayı yaşamak çok zor. Umarım hep sizin gibi merhetli insanlarla karşılaşır güzel dostlarımız.

kurban1525

Çok acımasız bir dünya... Çok zor malesef..

eylemcaliskan

İşte söylemek istediğim tam olarak buydu. izmir_pet siz konuyu zaten biliyorsunuz :) Hayvan sahiplerini böyle tatlı dille uyardığınız için teşekkür ederim.

Başınız sağolsun, çok üzüldüm.. Ne yazık ki başımıza gelecekleri asla bilemiyoruz, sizin suçunuz yok kendinizi üzmeyin :/ Keşke hepsini koruyup kollama şansımız olsaydı ama herkes bir can sahiplenene kadar bu mümkün olacakmış gibi durmuyor. Elinizden geleni yapmışsınız ve iyi ki varsınız, umarım sizin gibi vicdanlı insanlar çoğalır..

kedigibiyiz

Çok çok üzüldüm başınız sağolsun.. Eminim ki siz yapabileceğiniz her şeyi yapmışsınız. Lütfen üzmeyin kendinizi..

izmir_pet

Gercekten hepinize ayei ayri cok tesekkur ediyorum iki varsiniz. Gorme engelli kardesini eve aldik onu alistirmaya calisiyoruz. Abisi ne yaparsa onu yapiyodu simdi onu ariyo. Satin alma kuma da aliskin dgl. Ogretcek abisi de yok. Benimki de saldiriyo. Bakalim o bari iyi sartlarda yasasin

Minnakpatipuki

Ah canım benim umarım kuma da alıştırabilirsiniz. Allahtan çok iyi koku aliyorlar kuma alışması icin büyük bir avantaj bu. Eğer kumun üzerine koydugunuzda kaciyorsa kumun üzerine oturtup ılık nemli bir pamukla anüs bölgesini uyarabilirsiniz. Bu ona çişini ya da kakasını yapması gerektiğini hatırlatır. Yaptıktan sonra da eğer koklamadan cikarsa burnunu hafifçe idrarina yada diskisina doğru yaklaştırıp koklamasını sağlayabilirsiniz. Belki böyle yaparsanız ihtiyacı olduğunda koklaya koklaya yine aynı yeri bulur ve yapar. Siz benden cok daha tecrubelisiniz ama aklima gelince söylemek istedim belki bir faydam dokunur diye. Allah kolaylık versin size bu yaptığınızın sevabı çok büyük gerçekten.

izmir_pet

Boyle zamanda bu guzel sozleriniz o kadar iyi geliyor ki zaten. Cok tesekkur ederim. Keske merhatimiz kurtarabilsrydi yavrumu ama 3kedi alamazdik eve ve biri erkek iki disi olcakti. Kendimizi suclu hissediyoruz ama ne yapabilirdik diyoruz. Kardesinee bari evdr bakalim onu bari kurtaralim. Tek tesellimiz bu

izmir_pet

Cok sagolun oncelikle o kadar iyi geliyosunuz bu durumda. Tasmaya gelince bildigim gezdirenler var ama acikcasi koprklerden cok daga hassaslar. Asialri olsa bile hastalik yapabiliyo. Ben kendim sahsen yapmiyorum ve kimseye onermiuorum. Ben kucagimda cikaruorum. Kacma ihtimaline karsk tasma takilabilir

melikealgin

Sen elinden geleni yaptin uzulme.Ben oscara sokak yuzu gostermicem zaten balkonda hava almasına izin veriyorum sadece simdilik en iyisi bu

izmir_pet

** iyiki varsiniz demek istedim yanlis yazilmis

izmir_pet

@melikealgin cok tesekkur ederim sizede. Evet en iyisi oyle yapin:)