Bozcam(Köpek) Dışarı Çıktığında Eve Geri Gelemiyo Neden Acaba

tatliluni

evden çıkarıyorum gezdiriyorum geliyoruz.evimiz bahçeli olduğu için kendisi çok kaçıyor ne yapmalıyım

2 CEVAP

cdogali

Kaçmaması için eğitebilir, zamanla sınırları belirleyebilirsiniz. Ancak ev tamamen insanlara göre düzenlenmişken, köpeğin herşeyi doğru yapmasını ummak, çok şey beklemek olur. Ev yaşantınızı köpeğinize göre düzenleyin. Örneğin kapınız hep açıksa, kapınızı kapatın, sizinle beraber dışarı çıkmak istediği zaman, hayır diyip yerine gönderin. Bunu ısrarla yaparsanız, bir süre sonra gelmeyi bırakacaktır.

Elifmuzeyyen

Bizimki de fırsatını buldugunda kacar ve asla geri gelmez biz buluruz bunu cok yapardı biz yazin her gun gezdirdik piknik alani var orda enerjisini atmasini sagladik kostu oynadı her gun goturemesek bile mutlaka gun asiri götürüyorduk en fazla uc gunde bir goturuyorduk tabi kis geldi yine bagli olmasa hemen kacar