Kedi Karnı Fıv Oldugundan I Siş

cakil19921

Kediyi Sokakta Bulmustum BU Kedinin Karnı BOYLE

29 CEVAP

Bence tekrar bir veterinere götürün ne olur ne olmaz. Venüs bebekken karnındaki şişlik neredeyse 1-2 ay boyunca geçmedi ama parazit ve gazdanmış, indi sonra. Ama bu sitede aynı durumla karşılaşan başka birinin kedisi de FIP çıktı :( Yani veterinerin görmesi daha bilgilendirici olabilir. Ama korkmayın bence önemli bir şey olmayıp düzelecektir.

Elifmuzeyyen

Parazitten olabilir ben de katılıyorum asi olduysa da hemen tak diye geçmez o nedenle gozlemlemek lazim ama diskida belki kurt varsa parazit oldugunun kaniti olarak onu kabul edebiliriz hemen atamaz sonucta asidan sonra baslayabilir

cakil19921

Fıb degil iş cok sevindim duyunca

bskkrky

Veterinere şişliği sorduğumda hem el hem stetoskop kontrolünden sonra gaz olduğunu söyledi ama umarım öyledir

melikealgin

Oy kıyamam.Ille FIPten şişmez karın paraziti de olabilir :/

Çok güzel bir yavruymuş ya kıyamam :( Umarım FIP değildir. Parazit aşısını oldu mu belki parazitten dolayı öyledir. En iyisi veterinerin görmesi

cakil19921

Aynen COK Tatlı Bir Yavru banyo yaptırmadı ondan bakımsız zaten hasta simdi daha beter olur diye simdi katı seyler de yiyor ama bu karnı neden bu kadar siskin bilemedim

Banyo yaptırmamakla çok iyi etmişsiniz bağışıklığı düşen yavru kediler çok kolay etkilenebiliyor zaten havalar da soğudu

Elifmuzeyyen

Çok net bilgiye sahip değilim fiv le alakalı onun icin yanlış bilgi vermek istemiyorum goturmeniz de fayda var bence de götürün

bskkrky

Gittiniz mi veterinere ne dediler

bskkrky

Benim kedime de fib dediler. Karın şişliğinden veteriner karnından enjektörle sıvı çekti ve inceleme olmadan fib dedi. Daha sonra 1 hafta arayla tekrar denediğinde su gelmedi. 1 ay sonra başka bir veterinere götürdüm karnında şişlik yok dedi dışkısından corona virüsü saçıp saçmadığına bakmak İçin. Virüs negatif yani saçmıyor olarak çıktı. Veteriner de şuan korkmanız gereken bir durum yok dedi rahatladım. Ama öncesinde kanlı ishalle gitmiştik bu testi yaptırdığımızda parazit ve bağırsak güçlendirici yanı sıra vitamin kullandık bitmişti sabah dışkısından yine çok az kan geldi ama ishal değil. Karnı normalden şiş veteriner ona da gaz dedi

bskkrky

Bakalım bende çok korkuyorum fibden fivden inşallah başımıza gelmez. Rabbim gelenlerede şifa ve sabır versin inşallah

bskkrky

Yani biz pek kuru mama sevmiyoruz. Aç kaldıkça yiyoruz. Çok açsa hızlı yer ama normalde yavaş yiyor. Diyet mama kullanıyoruz bağırsak güçlendirici. Bide aynı diyet mamanın konservesini aldım bugün ondan verdim tabağa koymamla bitirmesi bir oldu. Zaten sürekli veteriner gözetimindeyiz. Ama psikolojik olarak da maddiyat olarak da baya zorlanıyorum. Maddiyat bi yerde de acaba bişey olacak mı korkusu gerçekten çok kötü