*Cevaplarmisiniz* Önce Aşı Mı Mama Mı?

Oltamm

Merabalar kedi 3 aylık parazit aşıları mevcut karmaya daha başlamadık. Şu sıra sıkışığım hem kaliteli mama hem aşı yaptiramam( mama olarak rc kullanıyodum değiştireceğim bitmek üzere) şimdi
Bi sure idarelik mamaya devam edip once karma aşısını mi yaptırayım yoksa aşıyı bidahaki aya erteleyip kaliteli mama mı alayım öncelikli olarak

5 CEVAP

Khajiit

Tabiki önce aşı

doren07

Bu konuyu veterinerinizle konuşmanız daha doğru olur parazit aşıları tamamlandıktan sonra onların karma aşı veya bir sonraki aşılar için bir takvim vermeleri gerekiyor. Mamayı eğer severek yiyorsa şuanlık aşılarını tamamlamanız daha iyi olabilir.

gizemesersoy

Royal canın çok da iyi bir mama değil abartılıyor. Onun yerine matisse kullanabilirsiniz.

Sudeckmkc

Ben de rc kullanıyorum masrafı beni zorladığında bir kg royal canin bir kilo bonacibo karıştırıyorum öyle de deneyebilirsiniz. Ya da durumunuza göre bir kaç ay bonacibo da kullanabilirsiniz. Yan etkileri çıkıyorsa genelde uzun kullanımda ortaya çıkıyor

Oltamm

Hepinize teşekkür ederim önce aşıları olsun sonra duruma göre nd yada mattise mamaya geçmeyi düşünüyorum