Imuneks Takviyesi Hk Bilgi

kedigibiyiz

Merhaba oğlum 3 yaşında ve kısır. Şükür bir bağışıklık hastalık durumumuz yok. Kendi yaptığım yiyeceklerle takviye yapmaya çalışıyorum. Imuneks takviyesi yapmam sağlıklıyken bir problem yaratır mı? Kullanıyorsanız hangisini alıyorsunuz ve ne dozda veriyorsunuz. Eczacı hanımefendi bebek şurubunu almamı önerdi ama bir şeylere mi karıştırmam gerek?
Başka önerileriniz varsa tavsiyeye açığım. Şimdiden çok teşekkürler ve sevgiler

29 CEVAP

aleyn

bu tür bağışıklık şuruplarını sürekli verirseniz hayvanı hastalıklarla kendisi başedemez hale getirirsiniz, bağışıklık sistemiyle oynamış olursunuz. mevsim geçişlerinde ya da geçmeyen hastalık durumlarıdna ve aşılardan önce kullanabilirsiniz vet.e sorup. ayrıca uzun kullanma durumunda en fazla 1er hafta arayla 3 kere 10ar gün şeklinde kullanabilirsiniz. bunlar veterinerden alınmış bilgiler.

eylemcaliskan

Tekrar merhaba :) Ben kendim için kullanıyordum, daha sonra hayvanlarda da kullanıldığını duydum ve ekstra önlem amaçlı kullanmaya başladım. Kedim 10 gün kadar veterinerde kaldıktan sonra mantar oluştu, veteriner de imuneks kullanmamın faydası olacağını söyledi. Yani halihazırda zaten kullanıyordum, veteriner de önerince iyice rahatladım. Ben 2 günde bir yemeğine katıyorum. Zaten kapsül şeklinde, kapsülü kırıp ilacı boşaltıyorum. İsterseniz suyuna da katabilirsiniz.

eylemcaliskan

Bu arada imuneks ilaç değil. Ben bu yüzden korkmadan kullanıyorum

CansuAyg

@Elifmuzeyyen bize veterinerimiz söyledikten sonra direk eczanemize giderek almıştık, başka eczanelerden bir de şansınızı deneyin isterseniz çünkü dediğiniz gibi sadece vitamin, yazdırılmadan da alınabilmeli bir antibiyotik değil sonuçta

Bgisan

@elifmuzeyyen besin takviyesi olduğu için ilaç statüsünde değil. Bütün eczaneler reçetesiz veriyor. Şurup formu açılınca 1 ay sonra çöpe gitmek zorunda ama kapsül çok uzun süre kullanılıyor.

CansuAyg

Aynen imuneks o civarlarda. Bende şurup almıştım, bitene kadar kullan dedi veterinerim ama minicik içebildiği için bir ayda şişeyi çöpe atmam gerekiyor :) Kapsül deneyeceğim bidahakine. Polivit hakkında bir bilgim yok ama vitamin tarzı olan ilaçlar direk alınabilir diye düşünüyorum sonuçta kendimize grip olduğumuzda gidip alıyoruz antibiyotik ayrı tabi.

eylemcaliskan

Bence çok daha zahmetsiz olur. Benim büyük kedim de şurup içmiyor çünkü. Ona kapsül, diğer iki küçüğe şurup alacağıma hepsine birden kolayca kapsül formunda veriyorum. Rica ederim bu arada

Bgisan

Bende kapsül kullanıyorum. Daha rahat. Benimki küçük olduğu için kapsülün çeyreğini veriyorum.

BihterMerve

Bizim de veterinerimiz kapsül önerdi, ben de her gün mamasına yarım kapsül koyuyorum :)

Eymentalay

Ben vitabiol şurup aldım şırıngayla veriyorum beni pek zorlamıyor ama kediye biraz zorla vermeniz gerekecek sizi zorlar mı bilemem başka türlü içmiyorlar :) 2 haftadan fazla oldu alalı tüy dökülmesinde azda olsa bir azalma oldu bağışıklığı güçlendi mi bilemem ben önlem amaçlı veriyorum birazda tüy dökülmesini azaltmaya çalışıyorum ekstradan da spektrum kitten multivitamin macun aldım ondan da veriyorum her gece düzenli olarak veriyorum ben

Bgisan

10 mg kullanıyoruz

Bgisan

Birde viyonun besin takviyesini kullanıyorum

Ben de şurup kullanıyorum, şırıngayla o gün verdiğim diğer takviyelere göre veriyorum. Mesela eğer vitamin de vermişsem 1 ml veriyorum ama vitamin vermemişsem 2 ml veriyorum. Dozu ölçülü olduğu sürece hiçbir sıkıntı yaratmaz bize de veterinerimiz önermişti, geçmiş olsun bu arada :)

Elifmuzeyyen

Aynen zaten ilac değil vitamin o nedenle kullanilmasi bagisikligi güçlendiriyormus kullanabilirsiniz bir arkadasim da bana biraz gondermisti kedilerime icirdim 18 taneler tabi yetmiyor çocuklara. Yalniz siz iyi alabiliyosunuz ilaci yazdirmadan eczane vermiyor aile hekimi hayvana diye yazmiyor beni deli ediyorlar. Ilac alirken akla karayi seciyorum. Bu imuneks yazdirilmadan aliniyor mu

Elifmuzeyyen

@CansuAyg bizim 18 tane kedimiz var ondan dolayi icirebildiklerimin agzina siringa ile verdim az vardi arkadasim yollamisti kendim alamadim fiyattan dolayi alirsam diğerlerinin de suyuna falan katmak icin surup alirim herhalde tesekkur ederim