Kedim Benden Korkuyor Mu?

kedivediger

Merhaba, kedim Tarçın yaklaşık 1,5 aydır benimle. Birlikte uyuyoruz, çokça vakit geçiyoruz, elimden yemek yiyor, alışma sürecini atlattık yani.
Ama bazen benden korkuyormuş, tam olarak güvenmiyormuş gibi hissediyorum;
Mesela ben koltukta otururken odaya girdiğinde son derece yavaş adımlarla, gözlerim içine bakarak oturduğum koltuğa geliyor ve hızla atlayıp, koşarak terk ediyor çevreyi. Bunu ben otururken hep yapsa da (yüzüme atlamıyor koltuğun herhangi bir yerine atlıyor), bazen yatma vaktimizde de yapıp terk ediyor odayı.
Ya da bazen kendi gelip dizlerime sürtünüyor, burnunu burnuma değdiriyor, bazen de normal yürüyorum gerinip, tüylerini kabartıp hızla kaçıyor.
Oyun oynuyorda ben mi yanlış anlıyorum yoksa fark etmeden onu huzursuz edecek bir şey mi yapıyorum?

4 CEVAP

Oyun oynuyor her kedinin yaptığı birşey:)

SenanurKsl

Yaa çok tatlı:)) hepsini bizim kedimiz de yapıyo oyun oynuyolar hatta size sürtünmesi burnunu burnunuza değdirmesi sevgi gösterisidir sizi benimsemiş belli ki :))

izmir_pet

benim kedimde mayis ayindan beri benimle. Hala ayni sryleri yapiyo. Oyuncu her kedi yapar:)

kedivediger

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bu sabanta kaktüse yaklaşmaması için uyardığımda da yaptı aynı şeyi.. kendi küçük aklıyla bir takım planlar yapmış demek ki :’)
Bende huzursuz sanıp, mutlu değil diye dert edinmiştim, içim rahatladı.