Nasıl Anlaşabilir

Merhabalar 8 aylık tekir erkek bir kedim var,2 gün önce dışarda 3 haftalık yavru bir kedi bulup eve aldım. Yavru Kedi çok aç susuz ve bir o kadar üşümüştü. Fakat kendi kedim yavru kediye sürekli olarak saldırma peşinde. Geceleri yavru Kedi kardeşimin odasında uyuyor ayrı tutuyorum gün içinde de başlarından ayrılmıyorum. Nasıl anlaşabilirler acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim

6 CEVAP

batinaydogan1

Direk alışmasını beklemek olmaz zaten. Alan sahiplenmesi hisleri var o yüzden kabullenmezler. Kaldıki bizleri bile evde misafir görüyorlar. :) Bi kaç güne bir yattıkları yatakları değiştirin kumları değiştirin birbirlerinin kokularına alışsınlar sonra muhtemelen yavaş yavaş alışacaklardır :)

ayse1310

Şöyle deneyin ilk bi onu koklamasına izin verin büyük kediyi veya yavru olanı kedi boxu içine koyun, başlarında bekleyin kokusunu falan duysun. Tıslıcaktır pati falan atmaya kalkacaktır ama siz orda bişey olmasın diye bekliceksiniz zaten ve box içinde bişey yapamaz. Daha sonra da ayrı odalara koyun arada karşılaştırın bazı yerlerde. Başlarında siz de olun. Bunların zamanını siz belirleyin çünkü her kedinin alışma süresi farklıdır onlara zaman tanıyın. Daha sonra da tuvaletlerini ve mama kaplarını aynı yere yapsınlar aynı yerden yesinler vs. hani kokularını benimsemek amaçlı. Sonra da bekleyin artık alışır giderler zaten mecbur alışacaklar. Yalnızca bunun ne kadar zaman alacağı kedinden kediye değişiyor işte. Siz sabırlı olun :)

izmir_pet

bende gozleri gormeyen kedimi eve aldimm. Gormediginden karsilik veremiyo benimki saldiriyo hep. Daha bir hafta olmadi sanirim bayagi alistilar. Gormeyeni yanima alirsam benden cekinip saldiramiyo, arasira kokluyo bi pati atiyo ama saldirmiyo. İlk once ayri odalarda kalsinlar. Ama surekli birbirini gosterin gozetim altinda. Saldirmasina izin vermeden birbirini koklatin alissinlar. Ve en onemlisi eskinin yaninda yeni kediye fazla ilgi gostermeyin. Kiskanirsa asla alismaz:)) ayrim yapmayin aralarinda. Yemek suyunu ayni anda verin. Surekli elinizle bi kediyi sevip,elinizi diger kediye koklatin mesela. Minderlerini veya bi esylarini degistirirebilirsinizm veya da koklatabilirsiniz birbirine

izmir_pet

ve eger oda sayiniz musaitse ikisine ayri odalar verin. İkiside keni odasini bilsin. Mesela ikisinin kumlari kendi odalarinda olsun. Benim alanima girdin kavgasi olmaz. Yoksa sizin kedinizin ayri bi yeri odasi kosesi olmassa, evinin isgal edildigini dusunup kiskanacak ve surekli o kediyi gondermeye calisicak. Saldiricak..

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için,aynen öyle yapıyorum ikisini gözetim altında yan yana bulunduruyorum. Eski kedim çok kıskanç bir kedi ona ilgiyi daha çok gösteriyorum diğer Kedi minik zaten her şey ile oynuyor. Yemek kapları ayrı ikisine de aynı mamalar var umarım alışırlar ya. Tekrardan çok teşekkür ederim

batinaydogan1

Direk alışmasını beklemek olmaz zaten. Alan sahiplenmesi hisleri var o yüzden kabullenmezler. Kaldıki bizleri bile evde misafir görüyorlar. :) Bi kaç güne bir yattıkları yatakları değiştirin kumları değiştirin birbirlerinin kokularına alışsınlar sonra muhtemelen yavaş yavaş alışacaklardır :)