Ragdoll Kedi?

ayse1310

Türkiye'de ragdoll cinsi kedi sahiplenmek neden neredeyse imkansız kimsede görmedim merak ediyorum Türkiyede olmayan bir cins mi acaba?

8 CEVAP

cakil19921

Soyle bazı cins kediler turkiyede yok lakin bunları yurt dısından temin edip turkiyede getiriyorlar yanı bu kadar bu tarz kedi istiyorsanız yurt dısındaki akrabalarını varsa onlar baksın oyle Türkiye alırsın ama yurt disindan bir hayvanı turkiye getirmek baya maliyetlidir ayrıca yani ben bu turude o kısa bacaklı turude gormeden varsa bile dediğim gibi yurt dısından temin etmişlerdir yani bu kadar ugrasmayıda anlamıyorum hayvan o kadar yolu tek gelicek felan yazık yanı size demiyorum genel olarak gidin kapınızı acın eminim adım attığınızda cevre izde bu suru hayvan

cakil19921

Yok ben zaten size demiyorum sadece ben paralı hayvana karsı degilim kesinlikle cunku insanlar petshoplardaki hayvan cok mu rahatlar benim için cins miş sokak kediymiş onemli degil zaten param olsa gider bende kurtarırım bir canı burda cok tepki cekiyor insanlar cins kedi alması lakin petshoplardak hayvanların cogu hastalıklı bunu herkez biliyor ben sadece ev ortamında cins kedileri üretip satanlara karsıyımm l

cakil19921

Yani bu onemli degil SONUCTA kurtarsınlarda ne için alıyorlar SONUCTA onlarda minicik kafeslerrin içinde ama cins kedileri kısırlastı ayıp üretmeleri bunu ticarete dokenlere asıl suc

ayse1310

Yok ya zaten sahiplenme yurtdışıdan falan burada bir sürü kedi varken cins takıntım da yok kendi kedim normal melez sokak kedisi yani ama ragdolları çok beğeniyorum sadece neden türkiyede olmadığını merak ettim o kadar :)

ayse1310

Evet doğru diyorsunuz onlar da can sonuçta parası olup alana laf edilmemesi lazım onların da yuvalanması gerekiyor ve sahipleri para ile bu işi yapıyor diye bu o miniklerin suçu değil sonuçta

ayse1310

Ama çoğu insan evinde biblo gibi kedi istediği için alıyor onları maalesef

ayse1310

Aynen öyle

Tark

Ragdoll cinsi petshoplarda pek görülmez, genellikle lisanslı yetiştiricileri çoğaltır ve satar.Petshoplar genellikle yurtdışından sipariş usulu getirir.
Türkiyede oldukça başarılı birkaç yetiştirici var, oldukça konforlu şartlarda kedi yetiştiriyor ve tüm dünyaya satıyorlar.
Almak isterseniz ister türk ister yurtdışındaki bir yetiştiriciden bulabilirsiniz.
Ayrıca nadir cins olduğundan lisanslı yetiştiriciden kısırlaştırılmadan kedi alamazsınız. Seceresi belli olmayan ragdoll almak da paranızı çöpe atmak gibidir.
Kısırlaştırılmış, türe özel işaretleri belirgin bir yavru yaklaşık 1000$ civarıdır.
Kısırlaştırılmamış almak için dünyanın birkaç noktasında bulunan ragdoll yetiştirici derneğine üye olup ilk bir çift kedinizi onlar aracılığı ile almanız gerekir. Ki bu da size yaklaşık 5.000$'a mal olur.