Sanabelle Kedi Maması Nasıldır?

ayse1310

Mama alacağım kedimin maması bitmek üzere bu marka nasıl proplan alıyordum ama değiştireceğim. Bunun içeriği nasıl?

21 CEVAP

doren07

Düşünceniz güzel fakat evde yapılacak mamalarla onların besinlerini karşılamak güçtür ve kuru mamadan daha fazla maliyet çıkarır. Ek olarak vermeniz daha doğru olacaktır benim şahsi fikrim ..

gizemesersoy

bence yavru kedi maması olarak brit care daha iyi o fiyat aralığında. o civarlardaki mamalardan sanabellede kanatlı eti diyor hayvan türünü bile net vermemiş ve et miktarı düşük. profineda tavuk unu diyor. brit carede yüzde 50 direk dehidre ve kemiksiz et var ayrı ayrı. et kaynağı daha sağlıklı. diğer ürünler zaten pirinç hepsinde.

ayse1310

Bir de sanabelle çok kötü korkuyormuş hem mama hem de hayvanın dışkısını falan kokutuyormuş öyle yorumlar gördüm

holyrana

royal canin almayı düşünme bence. arkadaşın dediği gibi brit care kullandım çok güzel ürün. atlastan testerını istemiştim önce sen de brit carei öyle test edebilirsin hem de %40 indirim kuponu da gönderiyolar :d sanabellei de kullandım ancak çok kötü kokuyor cidden.

doren07

neredeyse orta düzey tüm mamalarda un çeşitleri kullanılır. Tüy ve alerji sorunlarınız varsa pro fine ağır gelebilir ama brit ile kıyaslandığında pro fine hem az tahıllı hem organiktir. Sanabelle hakkında o tarzda bir çok yorum var fakat alman şirketine ait ve orda kurallar katıdır o mamanın yapay içeriklere sahip olduğunu düşünmüyorum..

bende proplan ı değiştirmeyi düşünüyorum sanabelle iyi bir marka diye duydum

doren07

Bende profine kullanıyorum mercimek tanesi kadar mama olmasına rağmen bir kokusu var anlatamam ama zamanla alışıyorsun.. Tuvalet konusuna gelirsekte hatırladığım kadarıyla içerisinde bulunan bazı mineraller sayesinde dışkı kokusu en aza indirilmiş deniyordu.

ayse1310

Purina one mama nasıl sizce?

gizemesersoy

Haklısınız her mamanın sorunu var :) o fiyat noktasında matisse deneyebilirsin istersen

doren07

bende size bir tarif vereyim bağırsak ve sindirim için çok iyi gelecektir bende bu küre başlayacağım. yarım kabağı rendeleyip yoğurda güzelce yedirdikten sonra haftada bir verilmesi onu canlı ve daha hareketli tutuyormuş. önemli nokta süt ürünlerini kedilerimize azıcık sulandırıp vermek gerekiyor.

ayse1310

Yoğurdu sulandırmamak çok sorun değil ama ben yine de sulandırıyorum ve denedim bunu ben kabak çok iyi kediler için :) ben havuç da karıştırmıştım içine hatta ama sevmedi.
Süt Ürünleri demişken yoğurt kediler için süper faydalı peynir de iyi bir besin ama süt hiç verilmemesi gereken birşey çok mecbur kalırsanız su ile seyrelterek verin diyorlar veterinerler ki hiç verilmemesi daha iyi riske gerek yok.

doren07

yemezse bile şırıngayla verin gerçekten çok faydasını görür tabi o bilmez ama siz eksik etmeyin :)

ayse1310

İçerikten anlayanlar bana yardımcı olmak adına içeriğini inceleyebilir mi bu mamayı hiç duymamamış olsalar bile. Yavru kedi için olanını :)
Mavi bir ambalajı var sanabelle tahılsız yavru kedi maması.

ayse1310

Evet kanatlı eti demesi şüphelendirdi profine da tavuk unu diyodu. Royal canin de direkt eti türünü belirtiyor ve salt et yani yan ürün vs değil ve birkaç çeşit etli. Bilemedim Royal mi alsam napsam

ayse1310

Evet alman oldukları için ben de iyi olacağını düşündüm tek sorun koku olayı şuan benim için. Herkes çok kötü koktuğunu söylüyor