Karma Ve Lösemi Aşısı

bskkrky

3 aylık kedime bugün ilk karma aşısını yaptırdım. Haftaya lösemi alışı var dediler. Daha önce yaptıranlar biraz bilgi verebilir mi bana

21 CEVAP

SenanurKsl

Ve maalesef bende bilmiyordum test olayını hiçbir aşıdan önce test yapılmadı lösev karma dahil . Lösev ikiden sonra 2 gün uyudu halsizfi onun dılında bi belirti yan etki göstermedi lösevi olalı baya da oluyor

bskkrky

Şimdi sizce lösemi aşısını yaptırmalı mıyım ?

melikealgin

Ben lösemi aşısına gerek görmedim zaten sizin isteginiz uzerine yapılır veya yapılmaz.Yan etkileri çok çok fazla :/ Yurtdışında bile cok gerek görülmeyen bir aşı cunku kedinizi lösemiden yüzde 100 korumuyor sadece önlem aşısı

melikealgin

Ayrıca evet yapılmadan once bir test yapılması şart

Castielthecat

Bütün yorumları okumadım ama anladığım kadarıyla kediniz epeydir veterinere gidiyor zaten. Benim kedim de çok hassastı bebekken. Bana kalırsa bütün aşıları tamamlandıktan sonra iyice kilo alıp ağır bir aşıyı kaldırabilecek hale geldiğinde yaptırın. Çünkü yavru kediler sonrasında bazen çok halsizleşebiliyorlar. 6 aylıkken yaptırdım ben ve hiçbir sorun yaşamadım. Test olacağını bana da söylememişlerdi ama aşı için gittiğimde zorunlu olmadığını ve test sonrasında yapılabileceğini söylediler. Bence senin veterinerin de yardımcı olacaktır. Küçük tatlı kedin güzelce sağlıkla büyür umarım, aşılarda sana kolay gelsin :)

bskkrky

Öncelikle yazan herkese çok teşekkür ediyorum. 3 haftadır ilk hafta 4 gün ikinci hafta 2 gün ve son hafta bir gün gittik. Artık veterineri görünce omzuma tırmanıyor ve alamıyorlar. Ateş ölçülürken nereye saldıracağını şaşırıyor ve pusetten çıkmak istemiyor hiç. Köşeye siniyor. Evde tek can, dışarı da çıkmıyor veterinere ya da uzun süre duracaksak kedisiz evlere misafir oturmalarına götürüyorum sadece bu kadar. Lösemi aşısı için bence biraz daha bekleyim