Kedim Geceleri Çok Enerjik, Çözümüm Doğru Mu? Youtube, Cat Games

Kedim geceleri fazla hareketli aşırı ses yapıyor zaten sürekli kapıları açıp kaçan bi kedi beraber uyuyoruz uykuya dalabilmesi için fare sinek balık vs videoları açıyorum görmese bile sesini duyar duymaz yatağa geliyor 10 dakika izletiyorum hareketliliği azalıyor ve uyuyoruz sorun şu ki telefonun çok dibine giriyor ışıklar onun için zararlı olabilir mi devamlı olduğu için?

11 CEVAP

BedirG

Telefonun isigini kisin, benim kedim de muzik acinca sakinlesiyordu dinliyordu onu. Kotu bir yontem degil bence.

Minnakpatipuki

Sorunuzun cevabını bilmiyorum tecrübem olmadığı icin ama böyle bir şeyi ilk kez duyuyorum. Sabaha kadar uyuyor mu peki? Eğer ise yarıyorsa büyük sevaba girdiniz buraya yazarak :D

ayse1310

Müzik açabilirsiniz yatarken sakinleşsin diye. Bir de kediler gece aktif hayvanlarmış zaten. Gün içinde onunla oyun oynamıyorsanız onu çok hareketsiz bırakıyorsanız ondan da böyle olabilir. Enerjisini tüketsin ki gece uyuyabilsin :)
Sürekli ekrana bakması sıkıntılı olur çok yakından baktıkları için ama her gün 5-10 dk bakmasından bir sorun çıkacağını sanmam.

Evet farkettim oynamadığım günler daha uzun sürüyor uyutmam, genelde gündüz uyuyor yatma vaktinde odama getirdiğim de başlıyor çılgın

ayse1310

Gündüz çok uyutma o zaman ya da yatmadan önce oyun oynat o da yeter

Recai44

Yatmadan 20 dakika önce onu yoracak bir oyun oynayabilirsiniz

Minnakpatipuki uyuyor valla sabaha kadar :D

SenanurKsl

Benim kedim de ilk geldiğinde gündüz uyuyup gece oynamaya alıştırılmıştı ben de o dönemle sürekli gündüz uyutmamaya çalılştım uyandırıp oyun oynatıyodum sürekli oltayla. Olta sesini bile duyup uyanıyodu. Artık gündüz uyutmayınca oyunlarla yorunca gece uyumaya başladı sabaha kadar . İlk zamanalr sabah 6 gibi falan uyanıp uyandırıyodu. Simdi alıştı iyice gündüz naparsa yapsın gece yatağımda birlikte uyuyoruz bazen öğlen 12 ye kadar bile uyuyo ben uyunca :D genelde sabahları beraber uyanıyoruz tüm gece uyuyor

SenanurKsl

Bi kaç gün sadece uyanık tuttum oyun oynattım sürekli uyurken oltasını salladım uyandırdım hemen alıştı zaten . Ama daha 2.5 aylık bişeydi kolay oldu bilemiyorum sizinkinde işe yararmı tabiki

Ara ara uyandırayım bari :D

Gündüz de çok uyandırmak istemiyorum açıkçası dış kapının önünde sürekli bağırıyor çıkmak için oturduğumuz aile apartmanı kapımızı kilitlemiyoruz yaz kış farketmeksizin ama şimdi gündüz bile kitlemek zorunda kalıyorum çünkü çok kolay bi şekilde açıyor