Kedim Parazit Kustu

eylemcaliskan

Merhaba öncelikle. Az önce yavru kedim durup dururken kustu, temizlerken 5 cm boylarında bir parazit gördüm. Hemen kontil verdim ama kontili de geri kustu. Yarına kadar idare edebilir mi? Bu çok ciddi bir şey mi? Keyfinde hiçbir sıkıntı yok şu an ama yine de çok tedirginim. Bilgisi olanların cevaplarını bekliyorum. Teşekkürler

25 CEVAP

Terranova

Parazit kusacak dereceye kadar geldi ise bu ciddi bir şeydir tabiki. İş oralara nasıl geldi, tabi o da merak konusu. Hızlıca tedavinin düzenlenmesi gerekir.

Terranova

@kedigibiyiz kusura bakmayında, insanların hoşuna gidecek diye farklı konuşacak değiliz; söz konusu kedilerimizin sağlığı olunca... Parazit kusan bir kedi için ne dememi beklerdiniz ? Anlamak için illa parazit olayını yaşamak gerekmiyor. Okuyunca anlıyoruz, bunda anlamayacak ne var ? Şu anki durumda geçmişinin pek önemi yok.

Recai44

Yediği şeyler bozuk olabilir . Kediler bazen yuttuklari tüyleri kusarlar . O da olabilir . Geçmiş olsun . Kedinizin sağlığında bi sıkıntı gözükmüyorsa yarına kadar sabredin . Yarin uzman bi hekime danışabilirsiniz.

Recai44

Parazitler kedide ishal yapar kedinizin dışkısı nasıl. Kontrol ettiniz mi

ayse1310

Parazit kusuyorsa fazlaca parazit taşıyor demektir ve parazit tedavisini olması gerekir farklı metodları var tek bir seferlik tablet ile çözülecek birşey değil diye biliyorum veteriner hekiminizin belirli aralıklar ile uygulayacağı parazit tedavisi ile çözülecektir endişelenmeyin kedilerin çoğu parazit taşıyor ve tedavi olup iyileşiyorlar yarına kadar birşeycik olmaz keyfi de yerindeymiş zaten yarın gider hekiminize tedavi olursunuz :)

Terranova

Konuyu nerelere çektiniz yani inanılır gibi değil. Linç için hazır da bekleyen insanlar var. Toplumumuzda iyice alışkanlık haline geldi bu. Yineliyorum; konu kedilerimizin sağlısı ise polyannacılığın lüzumu yok. Neyse direkt söylenmeli/yapılmalı. Daha fazla da polemik olmasın lütfen.

izmir_pet

@terranova" dikkat ediyorum surekli kedi kopek gibi dostlarimizin sagligi adi altinda, en hassas noktamizi kullanarak insanlari uzuyorsunuz. Htr elinize ne geciyor anlayamadim. Acana bu bayan nerede yanlis yapti? Ne yanlis? İhmal nerede var, rica etsem aciklayabilir misiniz? Herkes ayni seyi anlatiyorsa hatayi biraz kendinizde arayin. Bunu yaptiniz ve ysvrucuk iyilestimi? Bir faydasi dokundu mu? Dostlarimizin sagligini kullanarak bahane arayip insanlari uzmektrn vazgecin lutfrn. Yanlis birsey varsada guzel bi uslupla anlatin bilinclenelim

izmir_pet

@terranova" dikkat ediyorum surekli kedi kopek gibi dostlarimizin sagligi adi altinda, en hassas noktamizi kullanarak insanlari uzuyorsunuz. Htr elinize ne geciyor anlayamadim. Acana bu bayan nerede yanlis yapti? Ne yanlis? İhmal nerede var, rica etsem aciklayabilir misiniz? Herkes ayni seyi anlatiyorsa hatayi biraz kendinizde arayin. Bunu yaptiniz ve ysvrucuk iyilestimi? Bir faydasi dokundu mu? Dostlarimizin sagligini kullanarak bahane arayip insanlari uzmektrn vazgecin lutfrn. Yanlis birsey varsada guzel bi uslupla anlatin bilinclenelim

izmir_pet

Kusura bakmayin telefonda bi sorun oldu hata verdi. Ayni anda iki uc kez paylasmis cevabi

eylemcaliskan

Herkese değerli cevapları için çok teşekkür ederim. Lütfen artık birbirimizi kırmayalım.