Kedim Artık Evin Her Yerine Çişini Yapıyor , Kısırlaştırsam Geçer Mi ?

kubraarll

Arkadaşlar merhaba, geçen hafta kedim salona çişini yapıyor diye sormuştum, sizlerin söylediklerine göre denedim bir şeyler ama başarılı olmadı. Üstelik gün geçtikçe boyutu arttı artık halı , koltuk , battaniye , yatak, yer hiç ayırt etmeden olduğu yere yapıyor. şuan kızgınlık döneminde sürekli ağlar halde ama bu çiş yapması püskürtme koku bırakma şeklinde de değil. Gayet normal yapıp sonra bana bakıyor gördüm mü diye :/
Sizce kısırlaştırsam geçer mi , yoksa bu hayvanın genel huyumu böyle acaba? belki sürekli yapıyordu ve ben farketmedim ..
şimdiden teşekkürler .

12 CEVAP

astrokedii

kisirlastirinca gecer. korkmayin. aybisi basima geldi

sevvalguralp

Kızgınlığa girince çiş yapma erkek kedilerin özelliği ama sizinki neden yapıyor anlamadım

melikealgin

Dişi kedide çiş bırakmayı ilk sizden duydum :/ kızgınlığı gecer gecmez kısırlaştırın sizinki epey zorlucak gibi :)

melikealgin

Kediler cok titiz varlıklar umarım bu huyu degildir kizginliktir

Recai44

Dişi kediler de koku bırakmak için çiş yapabiliyor . Kediniz hiç hamile kalmadıysa sağlığı için bir kez yavruladiktan sonra kisirlastirmaniz daha iyi olur .

tugika

Benim de oğlum başladı daha yeni yeni ben de kısırlastırmayı düşünüyorum ama çoğu kedi kısır olunca da devam ediyor imiş

dilekz

fark etmemek elde değil ya çok ağır bir kokusu oluyor sürekli yapsa kesin bilirdiniz

kubraarll

açıkçası yaptığı yeri görüyorum de anlıyorum öyle rahatsız edecek şekilde kokmuyor. belki de dişi olmasındandır.

kubraarll

Umarım geçer , kızgınlık dönemi de bi türlü geçmedi, :) geçse de kısırlaştırsam hemen.. veterinerde geçebilir ama garanti vermiyorum dedi

kubraarll

evet bazı dişi kedilerde erkek gibi koku bırakmak için yapıyormuş ama bizim ki biraz abarttı gelince yapar oldu : ) ya da tamamen huyu bu olabilirmiş asla vazgeçmeyebilir yani :(

kubraarll

sokakta bulduk 1 buçuk yaşında o yüzden önceden hamile kaldı mı bilemiyorum tabi . ama veterineri ne derse o :/

kubraarll

sizin adınıza da üzüldüm tugika , zor bir durum. artık her oturduğu yeri yapıyor mu acaba diye izlemekten yoruldum. :( inşallah geçer kısırlaşınca