Kedilerin Poposu Silinir Mi?

ayse1310

Arkadaşlar birisi kedilerinin poposunu haftada bir kez falan sildiğini, temizlediğini söyledi öncelikle bir kedi bunu yaptırır mı ve bunu yapmak doğru birşey mi? Hijyen açısından bana da yanlış gelmedi ama kedilerinin popolarını sildiriyor olmaları garip geldi.
Aslında varsa paraziti taşımaması açısından mantıklı hani evde heryere temas ediyor poposu vs. Bilemedim açıkcası ben de sormak istedim bunu yapan var mı acaba?

9 CEVAP

Khajiit

Forumda bir konu vardı birisi o şekilde alıştırmış kedisi artık tuvaletini yaptıktan sonra yanına geliyormuş poposunu sildirmek için yani kendi temizlemeyi bırakmış. Yani demem o ki ishal gibi durumlar harici siz temizlemeyin eğer poposu pis ise ve temizlemiyorsa bir fisfıslı şişeden su sıkın poposuna bir fis yeterli olur islaninca temizler o

gulsum_

Benim kedim henüz 3 haftalık olduğu için kendi temizleyemiyor annesi de öğretmemiş. ben de pamuğu ıslatıp öyle siliyorum insallah zararı yoktur

wintercatt

Benim kedim şu an 7 aylık ve arada bir tuvalet kazalarımız oluyor ancak o zaman poposunu siliyorum. O zaman bile istemiyor tekmeliyor elimi ve ben sildikten sonra da kendi tekrar temizliyor sanki ben onu kirletmişim gibi :D

Patici01

Normalde onlar kendileri temizliyorlar, zaten sizin silmenizden rahatsizlik duyacaklardir, bence hic gerek yok. Yavru kedide durum degisebilir ama.

SenanurKsl

Arkadaşın da dediği gibi misal kedileri yıkarsanız düzenli bi müddetten sonra kendini yalamayı temizlemeyi bırakırlar hayvanların doğası gereği alıştırmamak gerekir böyle şeyler .

gizemesersoy

yetişkin mi ki kedisi. benim kedimin poposu temiz olur, kendisi çok iyi temizlediği için hiç ihtiyaç duyup silmedim. çok şükür parazit sorunu da yaşamadık en korktuğum şey.

izmir_pet

benimkini yavruyken bende siliyordum. Cok hassas bi kedi surekli ishal oluyodu. Pisligini heryere suruyordu istemeden:)) o zamanlar siliyodum hep. Suan duzeldi artik ellemiyorum

ayse1310

Aynen ondan saçma buldum ben de zaten kedi kendi temizlenir diye. Sürekli böyle olduğunda kendini temizlemeyi bırakacağını biliyorum. Kedim yüzünü bile yıkıyo uyanınca :)) patilerini yalayıp yüzüne süre süre :))))) Yerim onları ya :)

SenanurKsl

Şöyle bi durum var ki tam olarak makatına ulaşamıyor kedim yalayamıyor ben daah şahit olmadım bazen dışkı kalabiliyor orda ya da ağor koku geliyor fakat çok hassastır kedilerin biliyosunuz ki popoları testisleri ondan çekiniyorum ama arada bi böyle kaka olduğunu gördüğümde pis olduğunda temiz bi bezi biraz ıslatıp nazikçe siliyorum o da uyurken çok da uzatmıyorum fazla da bastırmamak gerekir . Çok nadir yapıyorum bunu