İç Parazit İçin Kontil?

İç parazit için kontil hap kullanan varmı bazı veterinerler öneriyor ben hapı rahat verebiliyorum evde ciğerine falan karıştırıp bi hapı ikiye bölüp on gün arayla veriyorum çiğ et tavuk vs vermiyorum 3-4 ayda bir böylr vermeyş düşünüyorum kullanan var mı?

1 CEVAP

eylemcaliskan

Merhaba. Eğer enjektörle ağzına sıkmanız mümkünse toz formunu alıp belirtilen ölçüde suyla karıştırabilirsiniz. Çalkaladıktan sonra enjektöre yavru kediler için 0.5 cc, yetişkin kediler için 1 cc alıp dişlerinin arasından yavaşça ağzına sıkabilirsiniz. Ben 2 gün üst üste uyguluyorum. 15 gün ara verip son bir doz uyguluyorum. Veteriner önerdiği için güvenilirliğinden şüphem yok. Sevgiler