Köpeğim Duvarı Yalıyor

Achille

Merhaba arkadaşlar köpeğimin bu aralar duvarları yaladığını fark ettim bunun nedeni nedir?

5 CEVAP

Terranova

Vitamin ve mineral eksiklikliğinde görülüyor bu durum. Psikolojik sebeplerde göz önünde bulundurulmalı. Fakat büyük ihtimal vitamin ve mineral eksikliginden.

Terranova

Mesela, çok uzun saatler yalnız bırakılan, yeteri kadar aktivitede bulunamayan, ilgilenilmeyen, azarlanan vb. sebeplere bağlı gelişen davranış bozukluğu. Allotriophagia diye geçiyor zaten bu. Tabi söylediğim gibi, tek sebebi bu değil. Test yapılıp vitamin, mineral değerlerine bakılması iyi olur. Değerler normal ise geriye psikolojik sebepler kalıyor.

Achille

Ne gibi psikolojik sebeplerden olabilir acaba?

Achille

Aynen sanırım bütük ihtimal vitamin yada mineral eksikliğinden kaynaklı çünkü köpeğim daha yavru aşılarını henüz olmadı o yüzden dışarı çıkaramıyorum ama onun yerine evin altını üstüne getiriyoruz birlikte :) teşekkürler cevabınız için.

Cavis

Bizdede ayni sorun var,duvarlari yalıyor kaleboduru tirmalayip yaliyor sanırim bu zamanlarda normal bizimki daha 2.5 aylık bile degil.