Lösemi Aşısı Yan Etkisi?

Minnakpatipuki

3 aylik kedim bugün lösemi aşısının 2. Dozunu oldu. Ilkindede halsizlik uyku hali vardı tamam normal. Ama bu sefer böyle top gibi kivrilip uyuyor. (Normalde yan yatar böyle rahatca yayılarak.) Kârın ağrısı mi var acaba lösemi asisindan sonra böyle bir yan etki mümkün mü ? Normal mi endiselenmelimiyim? Dun saat 16.00 gibi veterinerdeydik o zamandan beri tuvalete bile gitmemişti. Bi ara uyandığında saat 22.00 gibi ben goturdum kuma koydum hem çişini hem kakasini yaptı. Ben götürmesem gitmicekti daha tekrar uyucakti. Mama da yemedi aynı şekilde ben goturdum mama kabına öyle çok çok az yedi. Ateşi yok. Sırtına dokundurtmuyor hassasiyet oluşmuştu oncekindede bende dokunmamaya dikkat ediyorum. Ama kucağıma alınca da miyavliyor sirtina dokunmamama ragmen. Acaba karnına dokunduğum icin mi? Yüzüme bakıp miyavliyor arada kısa bir miyavlama ama. Paspasin üzerine yatıp karşıya bakıyor gözü dalmış gibi

15 CEVAP

melikealgin

Puki lösemi aşısı için çok kucuk sanki :/ yan etkisi çok oldugu icin ben yaptırmamıştım.Umarım bunlar ufak tefek yan etkilerdir 2 güne gecer

Bgisan

Önceki kedimde hekim halsizlik yapabilir 2 gün demişti ağır bi ilaçmış. Hatta fazla dokunmayın da demişti

bskkrky

Allahım maşallah suphanallah bu ne kadar tatlı bişey yaaa

bskkrky

Allahım maşallah suphanallah bu ne kadar tatlı bişey yaaa :)) ama maalesef ben daha yaptırmadığım için hiçbir fikrim yok. İnşallah biran önce düzelir çok geçmiş olsun

Minnakpatipuki

Hepinize cevaplarınız icin teşekkür ederim :) bugün biraz daha iyi sanirim çünkü oyun oynuyor. Ama hala karnına dokundurtmuyor dokununcada sert bir sekilde ısırıyor. Veteriner yan etkisi olduğunu söyledi. Getirmene gerek yok dedi. Yaş mama verdim bugün iştahı biraz artsın diye. Daha sonra biraz kuru mama da yedi düzeliyor sanirim :) @melikealgin dediginiz gibi küçük aslında ama veteriner bu aşıyı kaldırabileceğini söyledi. Bende sokakta baktigim 2 kedi daha olduğu icin aşısını olsun istedim korktum onlardan eve hastalık taşırsam diye :( Bugün daha iyi oldugu için icim biraz daha rahat birde veterinerim 24 saat acik gece bile rahatsizlansa hemen goturebilirim. Simdilik gozlemliyorum bakalim

@bskkrky teşekkür ederiiiz sizin tarçınınıza bayıldım zaten çok çok sevimli maşallah :))

@Bgisan Dokunmamaya çalışıyorum bende seveceğim zaman kafasını seviyorum asi yeri ve karnına dokunmamaya çalışıyorum. Bir süre böyle hassasiyet olacak sanirim :(

izmir_pet

Oyy canim benim kiyamam yaa:(( muhtemelen normaldir ama hic bilmiyorum yanlis giden bisey varmi. İnsallah biseyi yoktur

batinaydogan1

Ağır bir aşı olduğu için bu şekilde tepki vermesi normal. Aşıyı yaparken kan değerlerine bakıldıysa küçük olması bişeyi değiştirmez içiniz rahat olsun :) önemli olan kan değerlerinin iyiliği ve bağışıklığının yüksek olması

Minnakpatipuki

@batinaydogan1 aşıdan önce kan testi yapıldı. Veteriner de güçlü bir kedi olduğunu söyledi bağışıklığı yüksekmiş:) Karma asisinda her iki dozda da bir iki saat uyku sonrasi kendine geldi iştah kesilmesi ateş halsizlik vücutta hassasiyet vs olmadi. Ama lösemi gerçekten ağır bir asi ilk lösemi asisindada sırtına dokundurtmuyordu onda sıkıntı yok ta, gidip lavabonun içine yatıyor mesela yada paspasin uzerine hic yatmazdi oralarda o yüzden endişelendim biraz. Top gibi büzülüp yatıyordu bide üşümüş gibi bugun daha normal yatıyor bacakları falan serbest şekilde geçti galiba ağrısı varsa da . Keşke konusabilse bilemiyorum ki bir yerimi ağrıyor cani mi yanıyor. Hal ve hareketlerinden anlamaya çalışınca da evham yapıyorum böyle :)

Amon

Siyah kedilerin bağışıklık sisteminin diğerlerine oranla daha güçlü olduğu söylenir. Oynamaya da başladı diyorsunuz, endişelenmeyin bence artık :)

Bgisan

Nasıl oldu düzelme var mı kedinizde?

Minnakpatipuki

@Amon gerçekten mi ilk kez duydum :) iyileşti ya gerek kalmadi vet e gitmeye lavaboda yatiyo arada sebebini çözemedim ama vücudundaki hassasiyet gitti halsizlik te yok iyiyiz yani :)) @Bgisan teşekkürler sorduğunuz icin :)

Bgisan

Çok sevindim sağlıklı günler dilerim:)

Khajiit

Gerçekten bu ne güzel kedi

izmir_pet

Allah allahh benim siyah krdim digerinden hassas. Cok sasirdim gercek mi acaba? Arastiricam bakalim merak ettim:)

Minnakpatipuki

@Khajiit teşekkür ederiiz :)