Kediniz 1 Kg Mamayı Kaç Günde Tüketiyor?

gulsum_

yavru kediniz 1 kg kuru mamayı ne kadar zamanda tüketiyor?

23 CEVAP

srplzngl

Aylik tuketecegi mama miktarini etkileyen ve belirleyen cok fazla faktor vardir. Daha fazla detay verirseniz mama miktari konusunda yardimci olmak daha mumkun olur :)

gizemesersoy

kediye göre değişir üzerinde kilosuna göre tüketmesi gereken miktar yazıyor. benimkisi bıraksam 5 günde bitirir inanıyorum aç çünkü hep :)

izmir_pet

Tabiki oyle. Battaniyemin altinda boynuma sarilip uyuyo her gece:) herkesin bu sevgiyi tatmasi lazimm

Khajiit

1.5 kilo sipariş verin derim. 1.5 kilo bitmese bile;
-Yeni mama alacağınız zaman kargo yada stok sorunu olursa zorluk çekmemeniz açısından mama tam bitmeden sipariş vermeniz gerekir.

  • bazı kediler mama kabındaki mama beklediği taktirde yemiyor misal benimki mama 3 4 saat beklese dahi yemiyor ancak çok acikirsa yiyor

  • her yavru hareketlidir fakat sizinki çok hareketli ise daha fazla gıdaya ihtiyaç duyacaktır

  • yavru, uyku düzeni oturana kadar özellikle geceleri aktif olacaktır ancak bazı geceler erken uyumanız gerekebilir dolayısıyla onun da uyuması için gece öğünü vermeniz gerekebilir

melikealgin

Hahaha benimki de şu an öyle.Ama yeni başladığında pek yemiyordu

Recai44

izmir_pet verdiğiniz mama miktarını azaltabilirsiniz . Kediniz eğer sadece evde yaşıyorsa bu çok fazla bir miktar .

izmir_pet

İki balkonda bi evde 3kedim vardi. Balkondaki biri öldu bi iki hafta once. Digerini eve aldik. Suan 2kedi 1kopegim var. Ee sokaktakilrr de insanin gozunun icine bakiyo insan kiyamiyo. Napalim oldugu kadar. Sokakta olsa bunu da bulamicakti:)

gulsum_

Çok üzüldüm ama melek olmuş böyle avutalım kendimizi :) haklısın sokakta olsa bunları bulamayacaktı tabiki. Mesela verdiğiniz sevgi bile yiyeceği en kaliteli mamayla ölçülemez :))

Recai44

Kedinin yaşına ve kilosuna göre değişir.

Recai44

Yavru kedi için bir kg mama 20 gün kadar gitmeli .

melikealgin

Daha yeni başlıyorsa bi anda 1 kilo mamayı bitiremez bence.1 kilo mama 35-40 gün gider size.En azından benim kedim öyleydi

ayse1310

Benim yavru kedim tam 4 hafta falan gidiyor.

izmir_pet

Benim kedim 8aylik. Ayda iki kg gidiyo. Omceki aylarda 1.5kg di. 4-5aylarda sanirim emin dglim 1kg yetiyodu bi ay. Krdiden kediye degisebilir. Ama ben ek biseylerde veriyorum az az. Ana ogun mama tabi. Bende cuvalla aldim artik gecen gun. Cuvala saldiriyo resmen parcalicakk:)

gulsum_

İzmir_pet ay maşallah 2 kg çok gibi geldi bir de ekstra yaş mama falan da veriyorsunuzdur :) inşallah sıhhatli olsun yarasın :)

izmir_pet

soyle diyim evde ama benimki 5dk duedugu yerde durmuyo:D kilosu falan da normal. Cok yemek istediginden ogunleri azaltip sıklastirdim. Yoksa cildiriyo yemek istiyo dayanamiyo uzun sure:) yas mama vermiyorum. Genelde kendim sebze corbasi yapip karistiriyorum. Veya ona benzer seyler:)