Kedimin Bacağı Kırılmıştı.ameliyattan Sonra Patisinin Üstüne Basmıyor,Sürüklüyor.ne Yapmalıyım?

Merhaba herkese, Rocky 'i sokakta buldum. Sol arka bacağında kırık vardı.Topal kalmaması için ameliyat ettirdim.Veteriner ameliyatın çok iyi geçtiğini söyledi fakat hiçbir şekilde o bacağını kullanmıyordu.Yeni yeni kullanmaya başlasa da bu sefer de patisinin altıyla değil patisinin üstüne basarak yürümeye başladı.Böyle devam ederse patisinin üstü yara olur diye korkuyorum. Başına böyle bir durum gelen var mı? Veteriner ameliyattan sonra diğer kedilerin %80-90 oranında ayaklarını normal olarak kullandığını söyledi,bacağını herhangi birşeyle sarmadı yani destekleyecek birşey olmadı acaba bu yüzden mi diye de düşünmüyor değilim.:(

6 CEVAP

DEMET92

çok geçmiş olsun çok masum yavrum. iyiki sizin gibi viyle karşılaşmış Allah razı olsun sizden . fakat patini sarması gerekir. sonuçta yavrucağın can korkusu var o beple üzerine basamıyordur belki de. sarmasını isteseniz daha iyi olacaktır.

kedigibiyiz

Öncelikle büyük geçmişler olsun ne güzel bir şey yapmşsınız. İnsanlarda da ayak kırıklarından sonra basmaya çekinme durumu olur uzun süredir kullanmamadan. Belki yavrucak da ayağı kırıkken çektiği acıyı hatırlıyorsa basmaya çekiniyordur. Ama bu konuda ciddi bilgim yok malesef. Vetinize bi arayıp danışın isterseniz. Kısa zamanda iyi olursunuz umarım :)

Teşekkür ederim çok. Evet bende sarmayı düşünüyorum umarım iyi gelir

O da üzüldü biraz ama zamanla alışabilir dedi.Bu aşamada çok da birşey demedi tekrar götüreceğim.:(

izmir_pet

Suruklerse aliskanlik olur saniyorum oyle kaynar. Sarabilir saniyorum ya. Cok uzuldum cidden yaa ama tedavi falan edilmis cok sukur. Siz ona hayat vermissiniz. İnsallah iyilesir

izmir_pet

Kiyamam yaa nasil masummm. Veterineriniz ne diiyor bu duruma? Suan suruklemesine patisnin tersine basmasina?