4 Aylık Kedimin Kustu İcinde Kurtlar Vardi

Dün akşam siringayla kontil verdim 2 cc. Bugün de kusmasi devam ediyor yine kontil versem mi? Kedim 2 gundur hiç birşey yemiyor ve evin içinde onu göremeyecgim köşelere gidip yatıyor. Lütfen yardım eder misiniz ?

10 CEVAP

buray

hiç beklemeden veterinere götürmelisiniz, iç parazit olabilir.

PetlebiAlisveris

yemek yemesini sağlayın mutlaka güçsüz kalmamalı. geçmiş olsun

defne

Bence de parazit olabilir veterinere götür

hanifem

Aşıları tam değilse gençlik hastalığına yakalanmış olabilir.Çok sevdiği şeyleri sunarak yemesini sağlayın tek kurtuluş o.Ben şırıngayla zorla vermiştim.

pisicikpisicik

mutlaka barsak parazitidir sorun,mideye kadar çıktığına göre parazit zehirlenmesi olmasın,kusmayla su kaybeder vetiniz serum bağlayıp birkaç gün serum vermeli,kusma önleyici iğne yapılmalı,bunları yaptımı sorun kendisine

Çok zorlamak istemedim sevdim şımarttım gözümü üstünden ayirmadım çok acıktığında sevdiği şeyden verdim ama bi iki lokma yedi sonra yavaş yavaş normale döndü biraz özgürlüğüne düşkün onu farkettim sürekli dışarı çıkmak istedi serbest bıraktım komşunun bahçesinde kuş avlamaya çalışıyor akşama kadar :) akşam çağırınca eve geliyor benim iki katım yemek yiyor :) artık yanimdan kaçmıyor ben ona bakınca yerde yuvarlanıp karnını açıyor yani mutlu başlangıç :) :) yorum yapan arkadaşların hepsine çokkk teşekkürler

Veterinere götürdüm serum ve beraberinde bi çok ilaç verdiler kan tahlili de yaptılar bakteri veya virüs yok dediler canı çok yandı eve gelince benim yanıma hiç yaklasmadi sanırım beni suçladı tabi biraz şımartınca barıştık :). Fakat yaklaşık 2gündür hiç bişey yemiyo zorlamak da istemiyorum ama oyun oynamıyor sadece uyuyor bi de bu aralar tüy döküyor sanırım sürekli yalanıyor

defne

Kedilerde iç parazit olmaz benim bildiğim bence kurtlu bişey bulup yemiştir kurtlardan midesinde oynamaya başlayınca rahatsız olup kusmuştur

CatGirl

İç parazit olabilir aşısını yaptırdınmı

CatGirl

İç parazit olabilir aşısını yaptırdınmı