Erkek Kedimi Kısırlaştırmalı Mıyım?

minikpati

Merhaba arkadaşlar, 6 aylık erkek bir kedim var. Sizce kısırlaştırmalı mıyım ya da eşleştirmeli miyim? Eğer eşleştirirsem kaç ayda bir kızgınlık belirtisi oluşuyor? Çok kararsızım yardımcı olabilir misiniz?

18 CEVAP

Recai44

Minnakpatipuki 19 tane yavruyu büyütüp sahiplendirdim . Ayrıca 2 kedi gerekli değil. Zaten erkek kedisi veya dışı kedisi olanları bulabileceğiniz çok imkan var . İlla 2 kedi bakmanıza gerek yok . Yavrulara da sahiplendirdigim kişiler asi yaptı. Zaten 5 haftalıkken yuvadan ayrılabiliyorlar.

Recai44

sevvalguralp kadinlarda aynı sıkıntıyı yaşıyorlar. Güç kaydediyorlar kilo alıyorlar. O zaman insanlarida kisirlastiralim

irem1

Eğer çiftleştirebilecek durumdaysanız ve erkekse çiftleştirin ama yoksa kesinlikle kısırlaştırın derim ben. Çünkü kızgınlık zamanlarında insan üzülüyor çaresiz durumda kalmalarına. Veterinerimiz kızgınlık döneminin yılda 3-4 kere tekrar ettiğini ve aralıklarının hiç belli olmadığını söylemişti bize. Bir ay sonra veya 2 hafta sonra olabilir demişti. 7-8 aylık en iyi dönemler