Yavru Kedilerimdeki Ciddi Pire Sorunu

umut61

Yeni doğan 1 haftalık yavru kedilerimde inanılmaz derecede pire var. Bu pireleri nasıl temizleyebilirim çok acil yardıma ihtiyacım var.

14 CEVAP

PetlebiAlisveris

pire tozu bir nebze yardımcı olabilir

aybike

Dis parazit yaptirmalisin

zeynepozcan

dış parazit

Veterinere götürüp dış parazit yaptırabilirsiniz.

mhmmdust

Dış parazit yaptirmani tavsiye ediyorum pire tozuda bi cozum ama riski var kedinin kendini yalamamasini saglaman gerek

umut61

Arkadaşlar daha gözleri açıkmamış yavru bunlar. Anneleride başlarında dış parazit uygulamasını nasıl yapacaklar. Anne sürekli yalıyor yavruları.

Yumak96

Öncelikle çok küçük olduğu için yıka diyemicem ama pire sprey çok ise yarıyor toz gibi eski usul değil hepsini patır patır döker, döküldükten sonra sirkeli suyu bi fisfisin içine koyup üstüne sık hem o hem annesinin yararına olacaktır :)

defne

Veterinere götürmeden önce pire ilacı al işe yaramzsa veterinere götür

gulinsahim

Veterinere danışmadan herhangi bir şey yapmamanızı öneririm. Büyük ihtimalle dış parazit uygulaması verecektir ama sirkeli su da inanılmaz işe yarar.

umut61

Veterinerimle görüştüm bu pazar gününe randevu aldım. Tam 2 haftalık olduklarında gerekli temizleme ve ilaçlama işini kendisi yapacak. Yavrularımın her birinde en az 20 ve üzeri pire var elime aldığımda sağa sola kaçışlarını görüyorum. Sirkeli suyu bu akşam deneyeceğim.

Yampirik

Yavru kedi olsada sorun olmaz alın veterinerde dış parazit yaptırın anneye de pire tasması alın bence

hanifem

Veterinerin vereceği parazit için ense damlaları var çoknişe yarıyor

umut61

Veteriner hekim yavrulara çok az derecede pire spreyi uygulaması yaptı. Hem anne kedinin sağlığı ve yavruların hayata devam edebilmeleri için en ideal yöntemmiş. Pireler anında öldü ve döküldüler.

cankesbaba

yıkamalısın