Kopegim Kendini Sevdirmiyor

6aylik golden sahiplendim.
3gunumuz kendini sevdirmiyor.
Cagirdigimda elimde odul mamasi veya yiyecek olmadiginda geri gidiyor.
Elimi sevmek icin uzattigimda korkup geri kaciyor.
Dis kasiyici veya oyuncaklara ilgisi yok lutfen oneride bulunun.

11 CEVAP

izmir_pet

neden demedim nereden dedim:)

izmir_pet

sormamin sebebi ben baribaktan 2,5 yasinda sahiplendim 2010 yilinda. Bikac senedir alisti daha. O yuzden sordum nereden diye

SenanurKsl

Bence 3 gün olmuş telaşlanmayın alışma süreci olabilir. Köpekler aslında daha çok yasıyabilirler bu durumu ilk başta. Çünkü eski evlerine sahiplerine çok fazla bağlanmış olabiliyorlar ve terkedilldiklerini düşünüp bulunduğu durumu kabullendmiyorlar. Ya da geldiği yerde ortamda travmatik seyler yasamıssa ttdirgin şüpheli ve korkması gayet normal . Zamanla alışacaktır diye düşünüyorum çok hissettirmeyin takmayın bu durumu üstüne de fazla gitmeyin . Yavaş yavaş sevginizi ilginizi gördükçe alışacaktır

SenanurKsl

Maalesefki öyle yasadıkları taravmalar ya da kötü durumlar köpekleri baya bir etkileyebiliyor. Zamanında bir goldenla bi kaç gün vakit geçirmiştim sahipleri tarafından fazlaca dövülerek bakılmıştı yaptığı her “hata” da başına falan vurularak cezalandırılmış. Hayatımda göreüğüm en agrasif hırçın ve saldırgan goldendı . Durduk yere birden saldırıp ıssırıyordu. Sokak ta gezdirken sürekli elimizden fırlayıp insanalara havlayarak saldırıyodu . Tabiki böyle diye biley yok genel bir örnek bu . Ben slışma süreci olduğunu düşünüyorum.

izmir_pet

bencede alisma surecidir. Kopekler bi sahibine cok baglanir. Hayati boyunca unutmaz. Alismasi kediden uzun surer. Ama tabiki travma falan da dusuk bi ihtimal. O yuzden sordum. Gayet normaldir buyuk ihtimalle. Siz fazla sıkmayin sevginizi de bol bol gosterin:)

ayse1310

Valla bir köpek için ilginç bir davranış. Evcil hayvanınızın türünü belirtmeden bunları yaşadığınızı yazsaydınız kediniz var sanırdım... :D
Bir de golden demişsiniz iyice ilginç geldi şuan çünkü çok oyuncu ve cana yakın bir cinstir. En azından benim gördüklerim öyleydi. Daha üç gün olmuş sanırım sahipleneli. Size alışamamıştır henüz belki. Aklıma başka bir açıklama gelmiyor.

Kopekleri sevdigimiz icin sahiplendik 2.5 yasinda oglumuz var hayvanlarla iyi anlasmasini istiyoruz ilerde

Guncel

izmir_pet

nereden sahiplendiniz acaba?

ayse1310

Evet, çok küçük de değil zaten yeterince büyükmüş yani muhtemelen önceki sahiplerine bağlanmıştır yeni evine alışamamıştır daha. Aklıma başka bir sebep gelmiyor açıkcası benim de.

ayse1310

Kıyamam ya :(
İlla ki alışır merak etmeyin ama umarım hemen alışır size