1 Aylık Kedim Kumunu Yiyor

gulsum_

2 gündür farkediyorum ağzında katır kutur sesler geliyor daha kuru mama vermeye başlamadım o zaman anladım kumunu yediğini ne yapmam gerekiyor nasıl vazgeçirebilirim (topaklanan kumu değil temiz kumu ağzına alıyor.)

7 CEVAP

kurban1525

Acilen vitamin takviyesi gerekli. Veterinere gitmeniz gerekli

ayse1310

Buna ek anemiye neden olan böbrek rahatsızlığı da olabilir. Kan tahlili(eritrosit sayımı) yapılması lazım anlaşılması için.

kedipatisii

Kedinizde demir eksikligi olabilir mi acaba?

ayse1310

Hmm tıpta buna pika eğilimi diyoruz insanlar için. Kedilerde de aynısı olduğunu bilmiyordum. Demir eksikliği anemisi olabilir. Kediyi bundan vazgeçirmek falan değil de sağlığı için bir veterinere danışmanız şart bence.

Sudeckmkc

Böbrek ya da karaciğer yetmezliği olabilir. Veterinere götürün

batinaydogan1

Geç kalmadan veterinerinize başvurun

gulsum_

Tesekkür ediyorum hepinize, anne sütü alamadığı için birsürü rahatsızlıkları çıkacak gibi duruyor insallah kolayca atlatabilir.