Dişi, Kısır Bir Kedi Ve Light Mama Kullanımı

ggore

Merhaba, kızım kısırlaştıktan sonra kısır kedilere özel mama kullanmasına değin kilo aldı ve şuan 5,8 kg. Veterinerimiz artık diyet yapmamız gerektiğini söyledi ve bugün itibariyle Profine Light mama kullanıyoruz, hekimin de önerisiyle. Fakat marka kısırlaştırılmış kedilere özel light ürünler üretmiyormuş. Ben de almış bulundum mamayı ama veterinere sorduğumda kullanabileceğimi söyledi. Kullanan var mı? Yorum ve deneyim paylaşımlarınızı bekliyorum.
Besin değerlerini de belirteyim ki belki yardımcı olur:

Bileşenler:
Kuru hindi %22, kurutulmuş tavuk %21, mısır,pirinç %12, pancar küspesi, kurutulmuş elma, tavuk yağı (karışıktokoferoller ile korunmuş) %3, hidrolize tavuk karaciğeri %2,bira mayası, karides %1.5, somon yağı %1, deniz yosunu %0.5,bitki karışımı (rezene, fesleğen, adaçayı) %0.02, hindiba kökü(mannanoligosakkarid kaynağı) 0.015 %, frukto-oligosakaritler%0.012, yucca schidigera ekstresi %0.008.

Analitik bileşenler:
Ham protein %36.0, yağ içeriği %10.0,ham lif %4.5, nem %10, ham kül %7.0, kalsiyum %1.4, fosfor%1.1, sodyum %0.2, magnezyum %0.09, Omega-3 %0.16,Omega-6 %1.25. ME: 3.600 kcal / kg.

1 kg’daki Besleyici Katkı Maddeleri:
Vitamin A(3a672a) 19,000 IU, vitamin E (alfa tokoferol) (3a700) 500 mg,vitamin D3 (E671) 700 IU, vitamin C (E3a312) 150 mg, taurin(3a370) 2,000 mg, kolin klorür (3a890) 1,800 mg, biyotin(3a880) 1.5 mg, niasin (3a314) 40 mg, kalsiyum pantotenat(3a841) 5 mg, vitamin B12 (siyanokobalamin) 0.03 mg, vitaminB2 (riboflavin) 4 mg, vitamini B1 (3a820) 5 mg, vitamin B6(3a831) 2.5 mg, folik asit (3a316) 0.7 mg, demir (E1) 40 mg, Iyot(3b201) 3.5 mg, organik bakır (E4) 10 mg, organik çinko (E6) 140mg, organik manganez (E5) 50 mg, organik selenyum (3b8.10)0.2 mg, L-karnitin (3a910) 50 mg, L-arginin (3c3.6.1) 10 mg, DLmetionin(3c301) 14 mg, L-lisin (3.2.3) 10 mg.

2 CEVAP

gizemesersoy

Merhaba, sizle aynı dertten muzdaribim. Uzun süredir araştırıyorum bulduklarımı paylaşayım. Öncelikle ben Matisse kısırlaştırılmış somonlu kullanıyordum. Bu mama 3450kalori kilogram başına. Light brit care veya sanabelle almayı düşündüm, ancak bu mamaların 3650 kalori olduğunu görünce şok oldum. Veterinerle konuştum çoğu markanın veterinerlere özel serilerinden obez kedi maması almamı söyledi. Bunun üzerine yabancı sitelerden obez kedi mamalarina baktım 3100_3150kalori falanlar. Yağ oranıları ise yüzde 8-9. Veterinerler kilosuna 70tl istiyor bu mamaların diye bu ayarda mama arayışına girdim. En yakın bulduğum applaws okyanus balıklıydı. 3150kaloriydi ama onun da %16yag oranı çok fazla geldi. Lafı uzatmayayim en son hills light kedi mamasını buldum. İçerik olarak obez kedi mamalariyla aynı ama daha uygun fiyatlı. 3150kalori %8.6 yağ oranı falan. Bugün sabah sipariş verdim güzel bir indirimle 5kiloluk kilosu 34küsur liraya gelerek satın aldım. Deneyeceğim bakalım. Benim oğlan 7kiloya yakın durum daha vahim.

ggore

Baya araştırmıştım ben de light brit beni de şaşırtmıştı hatta