Kedilerimin Veteriner Masrafları Beni Batıracak :( Lütfen Öneride Bulunun.

Herkese selamlar. Bugün veterinere gittik. Luna' ya iç dış parazit ve lösemi aşısı yapıldı.Ailemizin yeni üyesi Rocky'e de sadece iç parazit aşısı yaptırdık. Toplam 240 tl tuttu !! İki kedimi de sokaktan sahiplendim. Elimden geldiğince en iyi bakımı yapmaya çalışıyorum ama bir yandan da bütçem çok etkileniyor.
Sizce benim gittiğim veteriner mi pahalı yoksa normal mi bu fiyatlar? Siz bu fiyatlarla nasıl başa çıkıyorsunuz, ya da İstanbul Anadolu yakasında önerebileceğiniz daha uygun , memnun kaldığınız veteriner öneriniz var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim..

25 CEVAP

batinaydogan1

Aşılara göre 240 çok fazla yalnız veteriner başka bir işlem yapmış olabilir mi.? 60 tl parazitler + 75 tl lösemi + 30 iç parazit toplam 165 tl... ki bunlar en yüksek fiyatlar

gizemesersoy

Bizim veterinerde de rakamlar aynı. Ben evden çıkmayan kedime lösemi aşısı yaptırmıyorum. İç dış parazit 3ayda bir broadline damla kullanıyoruz ikisi için de koruma sağlıyor 80tl. Senede bir de karma aşı 80tl o kadar. Evden hiç çıkmadığı için diğer aşıları yaptırmıyorum. Bu zamanda bu ülkede büyük fedakarlık yapıyorsunuz

merdogan71

Ben kırıkkaledeyim 240 tl buraya görene fazla

SenanurKsl

2 kedi toplamı olarak düşünmeyin diper kediye bi tek iç parazit yapılmış dediği aşıları hesaplarsanız toplam 160 gibi bir fiyat olması gerekir gerçekten fazla

Ares07

İstanbul'da semte göre değişse de fiyatlar gerçekten biraz farklı. Ben kadıköy hera veteriner kliniğini öneririm. Asla fazladan para almıyor. Çok anlayışlı. Ayrıca ben de veterinerin önerisi ile lösemi aşısını yaptırmıyorum. Çünkü hiç dışarı çıkmıyor. İç dış parazitin de duruma göre süresini uzatıyor

ayse1310

2 kedi toplamı ise normal.

Mayis1

Biz iç dış parazite toplamda 60₺, karmaya 50₺ ve kuduza 40₺ veriyoruz. Lösemi aşısı yaptırmanıza bence çok gerek yok ve her veterinerde olmuyor o yüzden belki 80₺ civarıdır. 80₺ olsa bile fazla tutmuş bence de muayene ücreti almış yoksa iç-dış parazit 100₺ falandır bu da çok fazla.

@cakil19921. Masraflar fazla diye verdiğiniz tavsiyeler benim hoşuma gitmedi açıkcası. Tabi tavsiye denirse. 2 ayda bir değil de 3 ayda bir iç-dış parazit yaptırır ; kuduz ve karma zaten yılda bir yapılıyor. Kedinen vazgeçmek o kadar kolay olmuyor. yavrularımızı sahiplendiremedik 6 aylık oldular sahiplenmek için arayanların maddi manevi hazır olduğuna inanmadan kimseye veremiyorum , bu yüzden sadece 1 tanesi sahiplendirildi.

Avifors

Bazı veterinerler sokaktan sahiplenilen kedilere indirim yapıyorlar, sizin veterineriniz de yaptı mı? Kedilerden birisini yeni sahiplendik demişsiniz 240 tl fazla ancak ilk kez sahiplenilen kediye yapılan aşıların da etkisi olmuş olabilir ayrıca iki kedinin aşılarının toplamından bahsediyoruz sonuçta normal :) bir sonraki gidişinizde de fiyat size fazla gelirse oturduğunuz yere yakın bir başka veterinere götürüp bir bakın isterseniz belki sizin için daha uygun olabilir.

Nursemakpln

240 tl nin fazla olduğunu düşünüyorum,şehirden şehire de değişebilir tabiki ama oğlumun aşılarına 70 tl, iç+dış parazitine 50 tl ödüyorum.240 fazla geldi bana.İçinize bu durum sinmiyorsa yakın civardaki vetleri telefonla arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz :)

Bende fazla olduğunu düşünmüştüm. Çünkü şöyle bir durum oldu, sonradan sahiplendiğim miniğimin bacağı kırıktı ve onun ameliyatını yaptırmıştım bu veterinere, onu sokak kedisi olduğu için indirimli yapmıştı. Diğer kedimi de götürmek istedim, götürunce de böyle oldu :(
Yeni bir veteriner arayışına girmiştim zaten bugün heryeri arayıp sorucam :( nasılsa önceden de kedisi varmış deyip fiyatları en üst fiyattan yaptı sanki, 2 kedimi de sokaktan sahiplendim ama bunu çok az veteriner göz önünde bulunduruyor sanırım

@Mayis1 tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Lösemi aşısı diğer miniğime yaptırmama gerek yok o halde. Bugün daha uygun bir veteriner buldum araştırmalarım sonucu oraya götürücem bundan sonra. Bende kedilerimi sahiplendirmeyi düşünmuyorum, çünkü miniğin zaten bacağı kırıktı ve ameliyattan sonra da üstüne basmıyor maalesef. Hergun onunla ilgileniyorum bacağı için hareketler yaptırıyorum, başka birisine emanet edemem. :(

Mhmtskcioglu

Ben antepdeyım tüm aşırılarımı tanesi 35 tl den yaptırıyorum bence baya fazla sizinki

Recai44

Veterinerinizin her tavsiye ettiği aşıyı yapmanıza gerek yok . Ancak kediler sokaktan geldiği için aşılarını yaptırmanız iyi olmuş. Çünkü sokakta ne yediğini ne içtiğini nerde yattığını bilmiyorsunuz . Ilk ücret olarak uygun . Bundan sonra 3 ayda bir parazitleri yapın. Biz kedimize parazitten başka bir asi yapmıyoruz. Zaten evde yaşıyor ne yediği ne içtiği nerde yattığı belli . Dış parazitide kendiniz damla alıp enselerine 3 4 ayda bir damlatabilirsiniz. Mamaları iyi olsun yeter onlara . Iyi mama az kum az hastalık demektir .

CansuAyg

@Rocky_ve_Luna Ankarada mesela şu ana kadar dört veteriner değiştirdik ve buradaki fiyatlarla iki kedi olarak hesapladığımda gerçekten sizin bahsettiğiniz aşılar 240 tl tutuyor. Veterinerden veterinere değişir tabi ama genel olarak 80 tl den olduğu düşünülürse evet biraz pahalı. Üniversitelerin veterinerlik fakültelerinde daha uyguna olabiliyor bir araştırın isterseniz.

kedipatisii

İlçe tarim ve hayvancilik bakanligina kedilerinizin aşı kartiyla gidip ic dis parazit yazdirip eczaneden uygun fiyata alabiliyorsunuz. En azindan antalyada mevcut boyle bir sey.