Kedi Kreşi İstiyorum.

Spikespage

15 yıl kedi baktım, yılda bir iki kez eş bulduk ama hep yalnızdı. İnsan yalnız yaşayınca ve çalışmak zorunda olunca, evdeki yalnız kedisi bütün gün sıkılmasın diye böyle bir proje düşünüyor tabi. Büyük illerde sağlıklı koşullarda kedi kreşleri olsa ne iyi olur. Kontrollü üremeden, otel hizmetine, tabiat içinde dolaşma şansından, sosyalleşmeye, her türlü ihtiyaçları giderilmiş olurdu. Belli ırklar için veya karma olabilir, girişimcinin keyfine ve talebe bağlı. Hem de anlaşmalı veteriner ile çalışarak yalnız kedi sahiplerinin gönül rahatlığıyla kedilerini günü birlik veya daha uzun süre emanet edebilmeleri sağlanır. Kediler de hayatı kaçırmamış olur. Hizmete göre de ücret talep edilir. Ne düşünüyorsunuz yine mi abarttım :)

21 CEVAP

HuriyeAysu

bu arada lafım size değil bu söylediğiniz olsa bazı kedi sahipleri ne yapardı diye düşünerek yazdım bildiğiniz gibi sırf cins kedi meraklıları var ve 2. kedi almak yerine direkt kreşi tercih ederler ve onlarla işbirliği yaparak kedi çoğaltma vb işlere girebilecek karaktersizlikte olan insanlar mevcut malesef

Ben yapmaya calismistim aslında ama kimse gelmedi
yazın köye dedemin çiftliğinde sizin dediğiniz şartlar da vardı
ama olmadı
kimse gelmedi
tanıdıkları kedileri bıraktı geri almadı
arayip sormadi
soran para vermedi
kediler üstüme kaldı
kendi kedilerim de bir yandan sıkıntı çekti
en son kavga gürültü cekemedi canımın içi kedim gitti geri gelmedi
benim olmayan yedi kedi ile parasız pulsuz culsuz caputsuz hatta bazen aç susuz kaldık. ..
neyse drama bağladım kusura bakmayın ama dediğiniz gibi yerler varmış
hem de benimkinden çok aha nezih ve pro yâni
sayenizde öğrendim nette araştırıp , sağolun. ..
belimi dogrultabilirsem ilerde onlardan örnek alıp tekrar denerim belki

batinaydogan1

Hayvan demek çok uygun değil benim açımdan da öyle. Hatta hayvan diyenlere onun/onların bir ismi var diyen bir insanım ama burda bunu herkes anlayamaz diye öyle demek zorunda kaldım :) Kedi Oteli diye bir uygulama duymuştum ama sistemleri nasıl bilmiyorum

kedipatisii

@batinay
Zaten bu düşüncelerle şu an içimi rahatlatıyorum ve sürekli ona arkadaş olmaya çalışıyorum. Fakat keşke hayallerindeki gibi bir doğada, dört duvar arasında olmadan özgürce yaşasalar tüm canlılar.

LadyAndCat

Hayaller güzel ama ülkemizde bazı şeyler gerçekten zor.
Kedi Otelleri ülkemizde de başladı.
İki kedi öneririm. Bende de iki tane var. Evde değilseniz. Evde biri yoksa uzun saatler yalnız kalıyorsa başka bir kedi güzel bir fikir.

Catloveerr

Kediler bir anda anlaşabilen varlıklar değil ki aynı ortama bir sürü kedi bırakılsa kavga gürültü anlaşabileceklerini sanmıyorum