Kedimin Beli Kıtladı

enginar

kedim normalde oyuncağıyla oynarken hep uzaktan koşarak gelir ve oyuncağı da tutup takla atar. bu sefer ben takla attırayım dedim ve beli kıtladı ama sonra hiçbir şey olmamış gibi oynamaya devam etti ilk defa böyle bir şey yaşıyorum bir şey olmuş mudur?

11 CEVAP

Elifmuzeyyen

Sizi şunu söylüyüm bu tip hareketleri yapmayin burada birisi de kedisini havaya atip sevmeye calisiyormus havaya atmis tutamamis hayvan yere çakılmış sert bi şekilde ayağını incitti. Basamadi kac gün veterinere gidilecekti en son. Ani hareketler cok tehlikeli kendileri kosusturuyolar bir yerlerden dusuyorlar hareket aninda ama onun disinda bizler bu tip davranislardan kacinirsak iyi olur

kurban1525

Takla attırmak derken? Pek bir şey olduğunu zannetmiyorum ama yaptığınız harekete bağlı :)

onurhhn

Gözlemleyin kedinizi 1-2 gün bir ağrısı varsa zaten anlarsınız sizi dokundurmak istemez ve rahatsız davranacaktır

onurhhn

Tek seferde kalıcı bir şey olacağını sanmam ama incitmiş olabilir

enginar

yani poposu koltuğa dayalı havada duruyordu ben de poposundan ittirince takla atmış oldu ve kıt sesi geldi

enginar

bir şeyi yok galiba hala evin içinde deliler gibi koşturup saklambaç oynamaya çalışıyo

kurban1525

:D eklemlerarası hava boşluğu birden kaybolduğunda o ses çıkar. Tıpkı parmak kütletmek gibi. Ancak yinede dikkatli olmakta fayda var

Elifmuzeyyen

size*

enginar

peki

melikealgin

Kendi kendine oynarken kolay kolay zarar vermez ama bi daha siz mudahale etmeyin bence böyle ters hareketlerde

saganofe

Kediyi hava atarak sevmek nasıl bir delilik? Kediler ani hareketlerden korkarlar, hava atmak, mıncırmak vs bunlar hayvanı huzursuz edebilir. Oyuncağını yakalamışken oyuncağını sertçe çekmediğiniz sürece kediye bişey olmaz. Kendi kendine oynarken düşüyor, kafasını vuruyor, takla atıyor yine de bana mısın demiyor bizimkisi. Kedilerin iskelet yapısı çok esnektir meraklanmayın.