Çene Ameliyatı Olan Kedimin Dişleri Dudağına Batıyor

eylemcaliskan

Merhaba öncelikle. Kısaca bahsetmek gerekirse kedimin alt çenesindeki iki sivri dişi çenesi biraz ilerde kaldığı için üst dudağına batıyor. Veteriner sıkıntı yaratırsa çektirebilecemi söyledi ama süt dişleri düştü mü bilmiyorum. 25 temmuz’da anneleri kalıma getirmişti, o zaman 1 aylık bile değillerdi. Yani yaklaşık 5-5 buçuk aylık kendisi. Sizce süt dişleri düşmüş müdür? Düşmediyse bu dişlerini çektirmem onun açısından daha büyük sorun yaratır mı? Şimdiden teşekkür ederim.

6 CEVAP

melikealgin

Benimki 6 aylık neredeyse hala süt dişlerini dökmedi :/

SenanurKsl

Benimki beş aylık döktğ dişlerinde genelde 5 aylıktan itibaren dökmeye başlıyorlar ama tam da dökebilceği bi dönemde bilemezsiniz açıkcası . Veteriner kontrol etse anlıyamaz mı acaba

SenanurKsl

Diş etlerini kontrol edin benim kedimin dişlerinin dibi kırmızı kanlıydı kanlı olanalr sallanıyordu hatta elinizle yoklayın sallanıyorsa zaten dökğlecektir ve tabiki yanlardaki dişler olmayabilir dökülmüş olabilir ona bakın ön üstte tek olması gereken sivri diş iki tane yanyan olabilir yani asıl diş çıkmış süt diş daha dökülmemiş olabilir bunlardan herhangi biri varsa döküypdur. Zaten yerleri de kontrol derseniz belki dişini bulursunuz ben bitanesini bulmuştum

eylemcaliskan

25 temmuz’da anneleri kapıma getirmişti olacaktı*

eylemcaliskan

Veterinerle bazı sorunlar yaşadığımız için daha kaliteli bir klinik arıyorum. Bulduğumda oraya götüreceğim eğer batmaya devam ederse. Teşekkür ederim cevaplarınız için

eylemcaliskan

Diş etleri ameliyat sebebiyle tuhaf görünüyor maalesef. Olması gerektiği gibi değil, bu yüzden ayrım yapamıyorum. Büyük kedim süt dişlerini düşürürken ben de sağda solda diş buluyordum ama bu kez durum biraz farklı. Zaten uzun bir süre bende değil, veterinerde kaldı. O sıra mı değiştirdi, hala değiştirmedi mi hiç bilmiyorum bu yüzden. Teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğiniz için