Köpeğim Bana Alışırmı Acıl Bakın

Arkadaşlar dün rotweiler sahiplendim bahçeli bir bağ evinde besliyorum fakat sahibi bana verdi bahçeye koydum sahibi gidince olduğu yerde zıpladı havladı hırladı ben hergün gidicem de yanına mama için felan bana ne zaman alışır bide bazen elim ile oyun felan oynamak istiyor ama elimi kapmaya felan çalışıyor yani amacı ısırmak mıdır? Cevaplarsanız çok çok çok sevinirim

3 CEVAP

Cnsygt

Birincisi ben hergun gidicem yanina mama falan vermeye ne demek? Süs icin mi aldin sen bu hayvani. Köpekler sürü canlisidir. Yalniz yasayamazlar. Günde en fazla 8 saat yalniz kalmalidirlar. Daha fazlasi psikolojilerine iyi gelmez. Onunla en az 3 saat vakit geciremeyeceksen beden ve zihin egzersizlerini yapamayacaksan hemen iyi bakacak birilerine sahiplendir. Ya da sana alismasini falan bekleme.

kedipatisii

Köpekle zaman geçirmediğiniz sürece size alışacağını düşünmüyorum. Üstteki yorumada aynen katılıyorum. Sahiplendiğiniz hayvanın sadece yeme içme ihtiyacını karşılamanız ona zulüm etmekten başka bir şey değil. Sokaktada yiyecek bulurdu elbet zor ya da kolay fakat ilgi göstermiyecekseniz, bir yere bağlayıp gidecekseniz psikolojik olarak çöker köpek.

Alicveben

Köpekler sürü hayvanıdır. Sütünün lideri siz olmanız gerek, bunun için köpeğiniz bahçede yoldan geçen araba ve insanları görüyorsa bir süre sonra kendini lider yapar. Yada sürekli tek başına olursa ve sizinle çok az beraber olursa tek kişilik sürüde kendini lider ilan eder kendini lider yerine koyunca streslenir. Bu yüzden size alışması çok uzun sürebilir. Ortam değişikliliğinden dolayı biraz huzursuz olabilir