Boyum Tasmasi Mi Gogus Tasmasi Mi

guineapigela

Bem otomatik tasma kullaniyorum boyun ama sizin de neyi tercih ettiginizi ve nedenini ogrenmek isterim tessekurler

11 CEVAP

Tugbabilginer

Kesinlikle göğüs tasması

catslovee

Bence gogus tasmasi çünkü boyundan rahatsız oluyorlar diye düşünüyorum

catslovee

Bence gogus tasmasi çünkü boyundan rahatsız oluyorlar diye düşünüyorum

Alicveben

Eğer köpeğiniz her yere koşturmayı seven ve yerinde durmayan bir köpek ise boyun tasması vücudunda hasara neden olabilir diye okumuştum. Böyle bir köpek ise göğüs tasması daha iyi olabilir bence.

batinaydogan1

Göğüs tasması bence daha sağlıklı ve daha güvenli:)

Spikespage

Yumuşak göğüs tasmaları var. Sert tasmalar ve sadece boyun tasmaları zamanla boğazında ve eklemlerinde tahribata neden oluyor! Çok çekiştirmeyin, zamanla yürümeye alışırlar, korkuları da geçer merak etmeyin. Her şey size bağlı.

guineapigela

Goguz tasmasina gececwgim boraz sizin cevaplarinixla ve biraz arastormayla boyun tasmasinin zararlari oldugunu biliyordum am iste h usengec biriyim gogus tasmasina geceg saolun

NisaSayan

göğüs tasması daha mantıklı tabiki

guineapigela

Evet aslinda bende gogus tasmasina gecmeyi dusunuyorum biaralar ama otomatiktem vazgecemem :)

berent-

Atletik bir yapısı varsa göğüs tasması

Boyun tasması köpeği kontrol etmeniz bakımından daha iyidir ayrıca göğüs tasması uzun süre kullanımda kısa tüylü köpeklerin cildini tahriş ediyor.