Hills Light Kedi Maması

gizemesersoy

merhaba, arkadaşlar kedim obez sanırım. daha önce brit care cocco kullanıyorduk, kısırlaştırdık ilk başlarda sorun yoktu ama bir anda çok kilo aldı. sonra sırasıyla matisse kısırlaştırılmış somonlu, nd düşük tahıllı kısırlaştırılmış ve sonra tekrar matisse kullandık, mamasını azalttık ama hala kilo veremedi. üstelik sürekli aç. maması bitince tabağını yalıyor yavrum. bu yüzden kalorice veterinerlerin obez kedi mamalarıyla aynı olan hills light mama aldım. veterinerlere çok pahalı 2kilosu 70tl civarı. bunun 5 kiloluğunu aldım kilosu 34tlye geldi. önceden bundan kullanan kilo verdirebilen var mı acaba? alternatif de sunabilirsiniz.

6 CEVAP

catslovee

Benimkide öyle maalesef ama tüylerinden de kaynaklı olabilir dediler tek caremiz mamasını kısmak suan bi mama onerisi veremiyorum maalesef benimde pek bir bilgim yok insallah sorun cikmaz saglikli yasar kediniz

gizemesersoy

umarım sizinki de öyle çok teşekkürler. umarım bu hills kilo verdirir bakalım

catslovee

kediniz kaç yaşında ve kaç kilo acaba?

gizemesersoy

yaşını tam bilmiyorum ama 3-4 yaşlarında 1 sene önce kısırlaştırdım 7kiloya yakın

catslovee

7 kilo o yaş için normal mi bilmiyorum fakat cinsine göre normal ya da zararlı diye degisiyormus. Kısırlastırılınca genelde kilo alır derler fakat kediniz hareketliyse bu durum degisir. Birde erkek kediler disiye göre daha kilolu olur bunuda göz onunde bulundurun benim erkek kedim 1.5 yasinda ve 5 kilo fakat sorun var demedi veteriner dişi kedim ona göre hafif. Yas mama veriyorsanız biraz kısın sadece

gizemesersoy

ayda bir veriyorum yaş mama o da sırf et içeriklilerden. evet biraz iri bir kedi farkındayım kilosu fazla ama obez sınıfına girdi artık göbeği sarkıyor yağlı baya içi.