Sokak Köpekleri Apartmanda Beslenirmi ?

Apartmanda sokak köpeği beslenir mi?

12 CEVAP

gizoz063

Eğer sokak köpeği yavruysa ona göre eğitilip beslenebilir ama büyük köpeklerde baya bi zorlanırsınız. Bide genel olarak köpek bakmak çok zahmetli çok özveri isteyen bir şey cins köpeklerde bile zor bi durum çünkü günde en az 1 saat dışarı çıkması gerekiyor tuvaleti için aynı zamanda sürekli oyun istiyor koşmak istiyor kediler gibi değiller nazik nazik yürüyemezler ayak sesleri kattakileri rahatsız edebilir bu tarz sıkıntılar da olabilir. Bizim üstümüzde dogo argentino besleyen bi adam var pati sesleri direk geliyor

Cnsygt

Benim köpeklerimin ikisi de sokaktan. Evimde mis gibi yaşıyorlar. Yani ne demek apartmanda yaşayabilirler mi? Sorunun amacını bile anlayamadım.

Elifmuzeyyen

Üstte ilk yoruma katilmiyorum niye sokak köpekleri apartmana uygun değil? Büyük veya küçük irk olmasiyla alakasi yok havlayip havlamamasinin. Gayette beslenir kiraci değilseniz özellikle hiçbir şey de yapamazlar ayrica kopekler durup dururken havlamaz. Bizimki at,koyun ve köpek görünce havlar. At ve koyunu büyük köpek sanıyor galiba :') köpekler de tanımadığı köpekse havlar beslediklerimizi tanir kizariz havlamaz havlayinca köpek korkup kaçıyor çünkü yemeği bırakıp

Silakirtik

Eve alamaz mısınız havalar da soğudu

kedipatisii

Bizim apartmanda besleyenler vardı fakat çeşitli şikayetler oluyor. Köpekler genelde aparman ortamına uygun canlılar değil. Küçük ırklar bir nebze belki ama komşumuzun köpeği büyüktü ve havladığı için alt ve üst komşular çok şikayetçiydi. Bazı siteler özellikle köpek konusunda karar alıp beslenmesine izin vermiyorlar bu tarz durumlar yüzünden. Müstakil, bahçeli bir eviniz olsa rahat şekildr beslersiniz fakat apartman sıkıntı bence.

Elifmuzeyyen

Ayrica kimseye köpek alicam eve demeyin bence alin kopeginizi ortamini sağlayın belki hic fark edilmeyecek bile yani söylemek zorunda değilsiniz kimseden izin almak zorunda da değilsiniz

kedipatisii

Ben doğaları gereği köpeklerin kediler kadar ev ortamında beslenebileceğini düşünmüyorum. Beslenmez demedim fakat apartmanda sorun oluyor. Site yönetimi karar alıp beslemesine yasak bile koyuyor çoğu zaman.

Elifmuzeyyen

"Köpekler genelde aparman ortamına uygun canlılar değil" demişsiniz ben de niye sokak köpekleri uygun değil demişim beslenmez dediniz demedim zaten örnek sokak köpeği diye sokak köpeği dedim ha sokak köpeği ha değil farki yok ki bakilir da beslenir de benim fikrim de bu

minikpatiii

Yasak diye biliyorum

sevgican35

Hayır beslenmez

zuhall

Beslenmez. Eve kopek aldiginizda sizle beraber olur cani sıkılmaz oynar seversiniz sicak olur. Apartmanda surekli onlar duramayacaginiza gore ne yapacak tek basina? Bosu bosuna bi de apartman icine hapis olcak. He apartman kapisini acarsiniz yemek verirsiniz beslersiniz ya da kulube koyarsiniz yatmaya gelir arada o ayri. Istedigi zaman girip cikabilecekse sorun olmaz tam tersine hem beslenmis hem az da olsa kis aylarinda kapali bir ortam bulmus olur.

Elifmuzeyyen

Apartmanda derken evinize almayacak misiniz? Yani komşular laf ederler mi eve alsam diye mi soruyorsunuz yoksa apartman icinde yer yapmaktan mi bahsediyorsunuz? Eve alamiyorsaniz da kulube yapip ya da alip apartmanin yanina suyunu mamasini koyabilirsiniz icine yumusak bir polar koyarsiniz orada uyur vs