Kedim Tuvaleti Yerine Havluya Çişini Yapıyor Bunun Sebebi Ne?

Kedim henüz 3 Aylık kumuna normalde yapıyordu ve sık sık da temizliyorum kumunu ama son zamanlarda hem kumunda çok keskin bir koku geliyor benim bile burnumu yakıyor acaba o kokudan dolayımı diyorum ama kakasını yapıyor kumuna ama bu aralar kumu ile ilgili bir sorun mu var çözemiyorum 4 kere çişinin geldiğini anlayıp Kumuna getiriyorum ama o yapmıyor çıkıyor ordan sonra gidiyor havluya yapıyor sizce bu konuda ne yapmalıyım bana yardım ederseniz çok mutlu olurum

3 CEVAP

jingjing

kediler pis kuma yapmazmış , temiz kokusuz kum alın bir deneyin bence .

Başka bir kum aldık yaptı çok teşekkür ederim

batinaydogan1

Kediler temizlik konusunda çok aşırı içgüdüsel canlılar. Yemeğini yediği yerden tutun tuvaletini yaptığı yere kadar temiz olmalı. Kumunu haftalık yada 10 güne bir değiştirmelisiniz. Yeni kumuna yapmasına sevindim :)