Mama Sürekli Durmalı Mı?

Bgisan

Tahminen 2,5 aylık bi yavrum var. 15 gün önce ağır bir diş eti enfeksiyonu geçirdi. Şimdi tamamen iyi. Ancak merak ettiğim mama kabında sürekli kuru maması kalmalı mı yoksa öğün olarak mı vermeliyim. Ya da yavru besinsiz kalmasın diye hep kalmalı mı?

4 CEVAP

zuhall

Daha kucuk oldugu icin devamli durmali 1 yasina kadar. Sonrasinda ogunlere bolerek verebilirsiniz. Ama obur bir kedi degilse kilo problemi yasamazsa surekli de durabilir.

batinaydogan1

Kesinlikle durmalı hem maması hem suyu. Henüz bebekler sürekli yeme ihtiyacı duyuyorlar. Ayrıca yerken yorulduklarını da düşünecek olursak sürekli gidip gelip yiyecektir :) Suyunu da günlük değiştirmeyi unutmayın daha sağlıklı

ayse1310

Ben de Maya'yı sahiplenirken 2 aylıktı ve veteriner mama kabında sürekli maması ve suyu olucak sürekli kontrol etceksin demişti

izmir_pet

bencede asiri asiri fazla yemiyorsa surekli durmali. Ama bayatlamamasi gerek. Az az sık sık yenilerseniz iyi olur. Yedikce koyarsiniz