Samoyed Köpeğim Mama Acil Yardım

Yasiincann

Arkadaşlar herkese merhaba 4.5 aylık dişi samoyed bi kızım var, bi hastalık sürecinden çıktık. Yaklaşık 1 haftaya yakın hasta olduğu süreçte kendi kuru mamasını yemediği ve iştahsız olduğu için farklı şeyler vermek zorunda kalmıştım et suyu,et balık vb gibi.. Çok şükür bu hastalık sürecini sağsalim atlattık. Kendi mamasına geçeyim dedim yemedi verdim, yemeyince kaldırdım vs yine yemedi. 2 güne yakın inat ettim ama kesinlikle yemedi. Kendi maması nd kuzulu yaban mersinli az tahıllı bu ayrıca.Çok mu iğrendi acaba dedim erkek kardeşinin evine gittik onun da maması aynı orda baya baya yedi o mamayı.Eve geldik yine yemedi. Brit care aldım az bişey 1 gün iştahsızca onu da yedi sonra ki gün ona da burun kıvırdı.Bu süreçte farklı hiç birşey vermiyorum bu arada. 2 gündür kesin inat ettim koyuyorum az az yiyip kalkıyor. Bu sabah kaşar rendeledim biraz mamasının içine onda da kaşarları yedi sadece yine ayırdı.. ne yapmam gerekiyor iyice sıyıracak pozisyona geldim herşeyi deniyorum yardımcı olabilirseniz aklınıza gelen başka ihtimal varsa özellikle bu cins besleyen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

3 CEVAP

kedipatisii

Köpekler hakkında bir bilgim yok ama benim kedimde mama konusunda çok seçiciydi. İlk önce brit care aldım yüzüne bile bakmadı. Şu an sanabelle kullanıyorum baya baya yiyor. Muhtemelen hasta olduğu zaman mamadan iğrendi ve yemek istemiyor artık. Alternatif mamalar deneyin, yaş mama verebilirsiniz. Bilmiyorum belki onlarıda yemez ama aç kalmasın :(

Yasiincann

Eğer söylediklerinizi yaparsam ipleri eline vermiş olurum, brit care de bir gün yedi farklı mama olarak denedim 2. Gün yemedi.. şu an yaptığı tamamen şımarıklık yani bu ara bu konuyu çözemezsem hep bu şekilde gidecek, ve maalesef aç kalıp bi
Süre sonra yiyecek.

kedipatisii

Altta yatan neden umarım şımarıklıktır. Bilmiyorum benimki yemek yemediği zaman benim psikolojim bozuluyordu evde o yüzden ben kıyamıyordum :(