Kedim Sandalyemin Süngerini Parçalamış!

gizoz063

Blue ile 8.günümüz. Okuldan eve geldiğimde evdeki sandalyenin süngerini parçalanmış halde buldum gidip ensesinden tuttum burnunu parçaladığı yere sürttüm yüksek sesle kızdım sonra da çıkan süngerleri yerine tıkıştırıp odanın kapısını kapattım. 2 3 dakika sonra yine tırnak sesleri gelmeye başladı baktım yine yapmış bu sefer benden kaçtı yakaladım daha sert uyardım daha sert tuttum ensesinden kıyamadım fazla ama hafif kafasına vurdum aynı şekilde yine sürttüm burnunu. 1 saat sonra girip bi baktım yatıyordu ne yanıma geldi ne cilve yaptı hiçbir şey. çıkınca miyavladı biraz tekrar girdim bu sefer yine bir şey yok. 1 saate yakın zaman daha geçti girdim yine yatıyordu içim acıdı bu sefer ben yanaştım sevdim biraz sonra baktım tıkıştırdığım süngerler yine çıkmış yerinden. yine aynı hırpalama işlemlerini yapmak zorunda kaldım. neden iflah olmuyor?

20 CEVAP

Bilgos

tırmalama tahtası almanıza bence gerek yok dışarıdan bir kütük alın orta boy ama ağaca benzesin onu dik veya yatay bir şekilde koyun benim gözlemlerime göre kediler kütüğü daha çok seviyorlar (doğal hayatta zaten öyle yaparlar)

gizoz063

kedi diye her istediğini yaptırmak diye bir durum söz konusu değil. tırnaklarını kestiğim için zaten sivriltmeye çalışıyor bir şeyleri parçalayarak fakat tırmalama tahtası tarzı bir şey aldığımda da başka eşyalara zarar verme ihtimali var o yüzden kedinize ne tarz cezalar veriyorsunuz bunu öğrenmek istiyorum

gizoz063

ve ben daha önce yine böyle bir olay yaşamıştım başka bir kediyle fakat odaya kapattıktan bi süre sonra yanına girdiğimde bi sürtünürdü miyavlardı. benim blue ya tavırlanmam gerekirken blue bana tavırlandı şu an

gizoz063

@Recai44 en ufak aklıma takılan bir şey olduğunda bile buraya yazıp bir şeyler öğrenmeye çalışmamdan zaten kabullendiğimi az çok anlamanız gerek. Yaptığı şeyin yanlış olduğunu bir şekilde göstermek gerekiyor ve ben bunu kafama göre yapmadım zaten tavsiyeler ala ala yaptım çevremde uzun zamandır kedi bakan insanlardan. Artık yersiz yersiz azarlayacağınıza hiç yazmayın iyi akşamlar

gizoz063

bunları ben zalimlik olsun diye yapmadım buraya yazmak dışında ilk bu olay olurken deneyimli tanıdığım birkaç büyük insana sordum onların cevaplarına göre yaptım çok zevk almışım çok hoşlanmışım ya da kafama göre yapmışım gibi anlaşılmasın lütfen. tırmalama tahtası alacağım fakat bu hafta uygun bir vaktim yok günümün çoğu okulda veya atölyede geçiyor. tırmalama tahtası alana kadar ona tırmalayacak ne yapabilirim? halım saçaklı ve sert olduğu için onu tırmalıyordu sandalye pütürlü bile değil neden birden ilgisi oraya kaydı anlamadım