Karma Aşı ?

sercosak

arkadaşlar mehaba 2 aylık oğlum 15 gün sonra karma aşısı yapılcak duyduguma göre aşıdan sonra halsiz falan oluyormuş bunun hakkında bilgi verirmisiniz iğne tek 1 tanemi oluyor yoksa 2.3 tane falanmı ?

6 CEVAP

Mischka

Ilk karma așı 20gün kadar ara ile 2 doz olarak vuruluyor. Yani ilk karmayı 2 defa vurduracaksınız. Sonrasında yılda bir vurulacak. Așı sonrası halsizlik, ateș olabilir. Benim ufak kedim 1buçuk,2 ay civarındayken ilk karmasını oldu, kapı pervazlarında yatıp cereyanda kamiș üșüttü ve ishal, kusma, ateșle beraber avuçlarımın içinde eridi, 1 ay kadar uğraștık serumlar, antibiyotik tedavisi, șükür ki kurtuldu șu an gayet sağlıklı. Așı sonrası dikkat edin fakat bu anlattıklarım gözünüzü korkutmasın da, büyük olan kedimde hiç bir așısından sonra bir sıkıntı yașamadık biz.

Hiç birşey olmuyor 12 saat filan uyuyorlar daha sonra düzeliyor

rrumeysa

Karma aşısı 2 dozdur.15gun arayla Igne olarak yapilir.Sonra yillik asi olur. Bazi kedilerde halsizlik gibi seyler yapabilir.

mimimomo

biraz fazlaca uyuyolar + igne bolgesi biraz aciyo olabilir, severken o bolgeye pek ugramayin, mikleyebilir:) mama tuketimi de azaliyor biraz, ertesi gun normale donuyor korkmayin :) {ben de nobet tuttum kusma falan olabilir diye cok sukur, atlattik. simdi kuduz asisindan korkma sirasi bizde :)) }

bskkrky

Bende 1 hafta önce yaptırdım kedim 3 aylık. Normalden biraz fazla uyudu ve aşı yerine dokundurmadı. Haricinde bende çok korkuyordum ama şükür bi sıkıntı yaşamadık. Ama 3 gün boyunca kusma, ishal, halsizlik, uyku hali, iştahsızlık normal 3 günü geçerse sıkıntı demişti doktorumuz

lokum_british

Lokum'da karma aşıdan 1 hafta sonra sırtında zeytin büyüklüğünde bir aşı kisti çıktı. Masaj yapa yapa geçirdik çok şükür, onun haricinde dediğiniz yan etkileri yaşamadı.