İki Kedi Zor Mu?

ayse1310

İki kedi bakmak zor mu arkadaşlar cevaplarınızda dürüst olacağınızı düşünüyorum

9 CEVAP

dilaykablan

İlk kedimiz 10 aylıkken ikinci kediyi yoğun ısrarlarım sonucu aileme kabul ettirebilmiştim. İki kedi bence zaten olması gereken. Özellikle uzun çalışma saatlerine sahip biri olarak kedimin tek kalmasına üzülüyordum. Şimdi bir arkadaşı var ve onlar mutlu, biz mutlu. Tabi masrafları göz ardı etmemek gerek, onlara ayırdığınız bütçe biraz artacak. Bunun dışında herhangi bir zorluğu yok üzerine evinize iki kat neşe geliyor.

pinarsert

Ben 3 kedi bakıyorum çok mutluyum. Başta maddi olarak zorlanacağımı düşündüm. Kumları, mamaları, bakımları pahalı gelir diye düşündüm ama 1 ay sonra o düzen oturdu.

pinarsert

15 Kg Mama aldım
48 L Kum
10 Kg Akciğer alıyorum. Aylık 40 tl denk geliyor ortalama.
Yani bir kez 300 tl veriyorsun, 3-4 ay rahat ediyorsun.

dilaykablan

Şöyle ki, önceden ayda 2 kilo mama alıyorken (1.5 kilo gidiyordu ortalama yarısı diğer aya kalıyordu) şimdi ise 3 kilo mama alıyoruz. Bizimkiler aynı kum kabını kullandığı için önceden ayda 2 paket kullanıyorken şimdi daha sık komple kumu değiştirdiğim için 4 paket kum kullanıyoruz. Kumun 5 kg lık 4 paketi 45 TL , mamayı ise güvendiğim bir petshoptan açık paket aldığım için onun da kilosu 35 TL, aldığımız yaş mama sayısı da iki katına çıktı tabi. Kısacası benim masrafım ortalama 100-120 TL arttı. Bu meblağ kullandığınız markalara göre de değişecektir. (Kuru mama olarak N&D, yaş mama Nutri, kum olarak Vancat kullanıyoruz.)

cakil19921

Hayır bence zor degil ama 2 den sonrası ddgisiyor

en zor olan ilk alisma surecidir. Eger kediniz baska bir kediyi kabul etmek istemiyorsa zorlanirsiniz. O donemde sizi ugrastiracaklardir. Maddi yonden herseyin iki katini dusunun. Tabi mama kum fazla fazla alinca fiyat da dusecektir az cok. Ornek cuvalla alirsaniz. Yinede herkesin durumuna gore degisir

Recai44

Iki kedi kedinizin sosyalleşmesi ve sağlığı için daha faydalı olacaktır. Ancak kum ve mama masraflarıniz 2 katına çıkacaktır.

ayse1310

Maddi açıdan çok zorlar mı diye merak ettim ben de

dorukhanalev

Tek kedi bakıyorum ama çift kedi daha kolay diye düşünüyorum. masrafları açısından ben 2ye çıkamıyorum. Ya kaliteyi düşüreceğim ya da tek kedi bakacağım tercihim tek kedi oluyor benim. Zira ikisine birden orijen yedirmek - kısırlaştırma - aşılar bunlar hep iki katına çıkacak.