Iç Dış Parazit Damlası İçin Hangisi Kullanılmalı?

Kedimin iç dış parazit damlasını kendim yapmak istiyorum ama hangi damlayı almam gerektiğini bilmiyorum ne almalıyım ?

11 CEVAP

CatMia

Bunu bende merak ediyorum. Dozunu vs nasil ayarliyorlar onlarida yazarlarsa faydali bir post acilmis olur

eylemcaliskan

Merhaba. Ben parazit damlasını petshoptan alıyorum. Tüpün tamamını boşaltıyorum, zaten tek dozluk oluyor. 3 ayda bir kullanılması öneriliyor.

Mayis1

Biz dış parazit için profender iç parazit için de teknovet kullanıyoruz. Veterinerden alıyoruz veteriner size dozunu ayarlar zaten.

Mayis1

İkisi toplam 60₺ civarı tutar. Hapı köpeklere bile zor yutturuyoruz o yüzden kedilere hap çok sık verilmiyor. Damla daha etkili. Ayrıca profender Bayer’in ürünü ve kedi yalarsa kusma gibi ufak sorunlar gözleniyormuş, ciddi bir sorun oluşturmuyormuş diye biliyorum ama dikkatli olmakta fayda var

Mayis1

İç parazit30 , dış parazit 30 bizim veterinerde. 5-10₺ daha pahalı ya da ucuz olur, çok daha pahalı söylerlerse başka bir veterinere sorun.

Mayis1

Tek kullanımlık zaten bir çaykaşığı kadar ya vardır ya da yoktur içinde. 2-3 ayda bir yaptırıyorsunuz

Kazim1980

Tekrar konu açmayım, konu açılmışken. İç dış parazit yaptırdığımızda küçük hap verdilerdi. Bu damlalar hapla aynı etkiyi mi gösteriyor?

Aslnr

Veterinerden damlayı almak kaç tl veya petshoptan

Aslnr

Teşekkürler. Peki damla bir kullanımlık mı oluyor. Yoksa bir kaç kere kullanılabiliyor mu?

gizemesersoy

benim veterinerim iç dış parazit için tek damla kullanıyor, broadline. hem iğne ya da hap yutma krizi yaşamıyoruz. hap da aynı etkiyi gösteriyormuş ama ben kedim kısırlaştırıldığında 4 gün üst üste antibiyotik yutturdum inanın çok zordu. tek damla ile bu işi halletmek çok iyi oluyor.

Mayis1

Bu arada ters yazmışım iç parazit profender ,dış parazit teknovet