Kedi Kumu Tavsiyeleri

dorukhanalev

Arkadaşlar 3 çeşit kum kullandım. Akkum - Reflex aktif karbonlu * Akkum aktif karbonlu.

Reflex kuma geçişim catit jumbo tuvalet almam ile birlikte gerçekleşti. Ve Bu ikiliyi ilk kullandığımda ne koku vardı ne bişe çok şaşırmıştım ama tuvaletten mi yoksa kumdan mı olduğunu anlamadım tahminim ikisinden de dedim. Fakat tabi kum kirlendikçe bu koku performansı düştü. Birde orijen mamaya geçince kakası çok kokmaya başladı kedimizin belki de bundandır.

Benim bu 3 kumda da en büyük sıkıntım sert topaklanmaması. Temizlerken sürekli dağılıyor ve kuma dağılıyor uzun süreler uğraştırıyor. Yani tabi ki kokuyu hapsetmesi çok önemli ama şuan önceliğim olarak sert topaklanması oldu. Bu sebeple kum daha yavaş kirlenmiş olur hem de dağılma az olacağı için.

Not olarak arkadaşlar kuma ever clean - tigerino - cat's best - catsan kadar bütçe ayıramam. Orta düzey olarak kumlardan bu durumlara uygun olan en iyi kum hangisidir diye soruyorum.

Aklımda ise denemeyi düşündüğüm Lindocat aktif karbonlu - Vancat premium aktif karbonlu var. Tecrübelerinizi alabilir miyim sizlerin ?

6 CEVAP

kedipatisii

Proline pudra kokulu, quik kokulu kum öneririm. İkiside uygun fiyatlı.

dorukhanalev

Yazmayı unutmuşum tercihim kokusuz kum. Hem kedimin sağlığı için hem de ben sevmiyorum o kokuları tuvaletini yapınca bana göre hoş bir koku olmuyor.

kedipatisii

O zaman dedigim markalarin kokusuz olanlarina bakin

CatMia

Biz sanicat kullaniyoruz. Topaklanma konusunda arada dagilmalar oluyor ama tozutmuyor ve kokuyu hapsetmesi gercekten iyi

CatMia

Kokusuz yazmisiniz sanicat kokulu bir kum belki kokusuz olani vardr bi bakin istersenz

dorukhanalev

Sanicat olarak Bianca olabilir. Özellikle de sert topaklardan bahsetmişler anlatımında. Tabi denemek lazım listeme Sanicat Bianca'yı da ekledim.