Yalnız Bırakmak

suibulut

Bulut 1 yaşında ve hala üç dakika bile yalnız kalamıyor. Odaya kapattım şimdi 5 dk oldu ama ağlıyor. Sizce görmezden mi gelmeliyim ?

7 CEVAP

dorukhanalev

Alıştırmak ile alakalı bence. İlk zamanlar kedim yatak odamızın kapısını kapatınca kapıda miyav miyav saatlerce dururdu ısrarla açmadık şimdi ışıklar sönünce kendi evine giriyor :)

suibulut

Teşekkür ederim dakikaları artırarak alıştırmayı düşünüyorum, sesine dayanamıyorum ama direnmem gerek sanırım :)

cakil19921

Bencede suan o da farkında bence sesine dayanamadığınız ondan onu kullanıyor senin sabır etmen gerekiyor alısması lazım ilerisi içim

Ponponmavis

Benimde annem hasta uzak tutmaya çalışıyoruz meyvisi ve yerinde durmuyo ağlıyo ve köpeklerin nerdeyse hepsi Böyle maalesef:(

dorukhanalev

O da sizin dayanamadığınızı anlamış durumda gibi geldi bana :) Sabahları uyanıyorum mesela yatakta duruyorum duyuyor haliyle keskin kulakları var :) kapıya gelip miyav miyav yapıyor açacaksam da açmıyorum ki kapıya gelip miyavlandığında kapının açılmasını beklemesin.

denizozkan

Merhaba, biz bu konuda cok cektik. Bize kopek egitmeninin tavsiye ettigi "farkli zaman dilimlerinde ve farkli surelerde evden ayril. Mesela pazartesi 15 dk sabah, 5 dakika oglen ve 1 saat aksam, sali sadece oglen 10 dk ve ogleden sonra 20 dk gibi. Evden ayrilirken asla veda etme. hersey normal, o yokmus gibi ayril. geldiginde de eger cildirmis gibiyse, kapinin dibindeyse veya atlarsa sana gormemezlikten gel. Ancak seni sakin, normalde oturdugu yerde bekliyorsa (kafesi olabilir, koltugu olabilir…vs) aferin de ve odullendir. Bunu surekli yap. bir sure sonra alisacak dedi. Ben su an yapiyorum, kopegim 7 aylik. zamanla ama yavas yavas daha iyiye gidiyor. kapilari kapatip salona ipad in kamerasini koyup gidiyorum (kafes icinde denedik once ama cildirdi. rahat salonda dolaninca daha iyi oldu). ipad den izledigim, ilk dakikalar agliyor, sonra kapida yatip bekliyor. simdi eve gelince o koltuguna oturana kadar gormemezlikten geliyorum, koltuguna gectigi anda odul veriyorum. umarim boylece daha da iyiye gidecek. umarim yardimi olmustur.

denizozkan

Merhaba, biz bu konuda cok cektik. Bize kopek egitmeninin tavsiye ettigi "farkli zaman dilimlerinde ve farkli surelerde evden ayril. Mesela pazartesi 15 dk sabah, 5 dakika oglen ve 1 saat aksam, sali sadece oglen 10 dk ve ogleden sonra 20 dk gibi. Evden ayrilirken asla veda etme. hersey normal, o yokmus gibi ayril. geldiginde de eger cildirmis gibiyse, kapinin dibindeyse veya atlarsa sana gormemezlikten gel. Ancak seni sakin, normalde oturdugu yerde bekliyorsa (kafesi olabilir, koltugu olabilir…vs) aferin de ve odullendir. Bunu surekli yap. bir sure sonra alisacak dedi. Ben su an yapiyorum, kopegim 7 aylik. zamanla ama yavas yavas daha iyiye gidiyor. kapilari kapatip salona ipad in kamerasini koyup gidiyorum (kafes icinde denedik once ama cildirdi. rahat salonda dolaninca daha iyi oldu). ipad den izledigim, ilk dakikalar agliyor, sonra kapida yatip bekliyor. simdi eve gelince o koltuguna oturana kadar gormemezlikten geliyorum, koltuguna gectigi anda odul veriyorum. umarim boylece daha da iyiye gidecek. umarim yardimi olmustur.