Lösemi Aşısı

CatMia

losemi asisi icin ne dusunuyorsunuz? Yaptirilmalimi???

13 CEVAP

Aslnr

Çok gerekli değil. Yan etkileri de oldukça fazla. Veterinerim de gerek olmadığını söyledi

izmir_pet

Losemi cok goreceli bi asi. Yan etkileri evt fazla. Benim veterinerim de yapilabilir de ama yapilmayabilir de size kalmis dedi. Bence zorunlu dgl dedi. Ben yaptirmadim ama hic bilmiyorum yaa belki yararli da olabilirr. Sokaga cikiyor mu?

gizemesersoy

ben hiç yaptırmadım veteriner de önermedi. evden de hiç çıkmıyor hem de :)

lokum_british

Benim veterinerim de yan etkilerinin fazla olduğunu söyledi, yaptırıp yaptırmamayı bize bıraktı. Biz de yaptırmamaya karar verdik. Ayrıca annenin lösemi aşısı yoksa kedinize bu aşıyı yaptırmadan önce bir test yaptırmanız gerekiyormuş.

melikealgin

Bende yaptırmadım.Ama bi yanım yaptırsam mı diye düşünmüyor degil

CatMia

Bizim vet 1 kez dahi olsa yaptirin dedi. Bir baska vet hekimse hic gerek yok dedi kafam karisti. Sokaga cikmiyor hic

batinaydogan1

Ben derim ki olmaz olmaz demeyin yaptırın. Yaptırmayıp kötü sonuçlarla karşılaşmayın. Bir de bunun vicdani yönü var.

batinaydogan1

Ben derim ki olmaz olmaz demeyin yaptırın. Yaptırmayıp kötü sonuçlarla karşılaşmayın. Bir de bunun vicdani yönü var.

CatMia

Aysel testi hic duymamistim annesinde varmi yokmu ogrenme ihtimalim yok ne yazikki. Batinaydogan siz yaptirdinizmi? Herhangi bir test uygulandimi

EZK

Bunu da ilk kez duyuyorum. Kedimin sağlığına çok önem veren biri olarak lösemi aşısı da mı varmış? Allah korusun.. Yan etki olayı varsa asla girismeyin derim. Kaş yapim derken göz çıkarmayın.

kedipatisii

Ben bu test işini veterinerime sormuştum. Bana dediği şey şu oldu; bu risk bütün aşılar için geçerli, aşının içindeki mikropu aktif taşıyan canlıya aşı yapılınca sorun olur dedi. Fakat bir karma ya da bir kuduz içinde aynı durum var. Fakat nedense lösemi konusunda herkes test yaptirin diyor. Karmadada test gerek, kuduzdada ona kalırsa. Ben testin çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.

batinaydogan1

@Catmia yaptırdım evet. Ama aşı uygulamasından önce kan tahlili verdirdim. Kan ve bağışıklık değerlerine göre yapıldı. 1-2 saatlik hafif halsizliğin dışında hiç bir sorun yaşamadım

mimimomo

ben de daha yeni sordum, 1 kere de olsa yaptirin diye onerdi bizim veteriner de. test 150tl imis.
kafam karisik, simdilik erteledim. karar verene kadar kuduz asisini yapalim ama dedi, onceligi ona verecegiz.